midyeci ahmet

istanbul'da midye dolma ve kokoreç şubeleri olan midyeci abimiz. şu yıllarda pek meşhur kendileri. kokoreçi ve midye dolmasından bahsetmek gerekirse "sıradan" yorumu yeterli olacaktır. aham şaham abartıldığı kadar leziz bulamadım. ayrıyeten normal midye yerine 50 kuruş farkla baharatlı midye dolma'da alabiliyorsunuz ancak ben koyu şekilde baharat tadı alamadım, belki de baharatı çok sevdiğimden.
küçükken okula giderken sıfırdan başlamış bu işe arkadaş. annesi yapar bu satarmış. küçükken tam para kazanmaya başlamış annesi ölmüş. bu sebepten ötürü biraz yumuşuyorum bu adama. yakında yurtdışına da şubeleri açılacakmış. yolu açık olsun.
son zamanda meşhur olmayan bir onlar kalmıştı furyasına katılan midyeci. abi midyeci. bir boka yaramayan youtuberlar bitti şimdi de çiğköftecisi midyecisi meşhur oldu başımıza.
tostçu erol vakası gibi ama midye candır bunu bilir bunu söylerim
düz midyenin tanesi 1 tl iken soslu midyenin tanesi 1,5 tl’dir. tavsiyem soslu olandan tadımlık alın çünkü yoğun yağlı birşey.

ankara’daki midyecileri kıyaslarsam, pikolet bence daha güzel, ama orada da temizleme işini iyi yapamayabiliyorlar. bir defasında inci taneleri falan çıktı bende yerken. seğmenler parkı’nda “var mı midye isteyen? soğuk bira mezesi, midyeee!” diye bağıran elemanların midyeleri de bence burada yediğimden daha güzeldi.

midyede olay şudur: az söyleyin ki size ufakları kakalayamasınlar, ve temizlenmemiş olanları. diğer türlü çakallıkla para kazanıyorlar. ayrıca, çok alan eden varsa ya da devirdaim fazlacaysa, o zaman oradaki midyeler tazedir.

kısaca, midyeci ahmet’in bahçeli şubesini beğenmedim. zaten genel olarak bozmuş diyorlardı.