mustafa keser

ahey ahey ahey, mustafa keser başlığını neden açmadınız ki bu sözlükte. türkiye'nin lafını esirgemeyen sanatçılarından, delikanlı adamlarımdan biri. muhteşem bir ses, çay bardağıyla içtiğim kolaylan bile kafam iyi oldu şu an onu dinleyince. lafını esirgemez dedim ya hani; kendisine ''hülya avşar'ı dinlediniz mi hiç'' diye soru soruluyor ve üstad şu cevabı veriyor:

"allah korusun. ben nasıl dinlerim onu yahu. allah muhafaza. hülya hanım'ı çalışkanlığı, cabbarlığı ve kendini yetiştirmesi açısından takdir ediyorum. bundan fazla olmaz. o da biliyor zaten kendisinin ses sanatçısı olmadığını. müzik adına bir şey bilmediğini. zaten aksini iddia ediyorsa buyursun telefon açsın, kendisine cevap verelim. şimdi ben açsam desem ki kendisine 'bana papua yeni gine'nin ekonomisi hakkında bilgi verir misin' bana der ki ben 'papua yeni gine'nin ekonomisi hakkında bilgi sahibi değilim bu konuda yorum yapamam' ee müzik hakkında da bir şey bilmiyor. yorum yapması söz konusu olabilir mi? meşhur olduğunu kabul ediyorum ama çok iyi bir artist olduğunu da düşünmüyorum"

adam şakşakçı değil yani canlar, hangimiz düşünmedik ''bu hülya'nın o ses türkiye jürisinde işi ne la'' diye.

bugün bulmaca çözerken kaş, bıyık ve türban çizdiğim adam.
gezi eylemleri sırasında mustafa keserin askerleriyiz diye slogan atan eğlenceli grubun oluşmasına vesile olan dobra sanatçı.
programında kendisini arayan dinleyicinin '' bütün yorgunluğumuzu alıyorsunuz teşekkür ederiz.'' sözlerine karşılık '' demek ki bir işe yarıyormuşuz. vibratör gibi adamız'' dediği için rtük tarafından cezalandırılmış sanatçıdır.