nazar

renkli gözlülerin daha çok değdirdiğine inanılan, doğa üstü bir olay. herkes inanmaz. nazara inanlardanım.
kaşar ruhlu insanların çat çat çiğnediği envai çeşit sakız markalarından biri.
bazı insanları görünce kıçını başını kaşı denir bundan ötürü
bir zamanlar havacılık ve tur operatörlüğü işiyle uğraşan bir nazar holding vardı. battı mı acaba?
bir derz arası temizleyicisi olup, ev hanımlarının yardımcısı, bekarların kurtarıcı temizlik markasıdır..

(bkz: pazar günü temizlik yapmak)


insana nasıl zarar vereceği belli olmayan kontrolsüz yayılan enerji.
telekinezidir ve genelde renkli gözlülerde bulunur,korkacan bunlardan
bende bu aralar çok fazla dozda olan enerjimsi şey. herşey geçen gün güzel yüzlü bir arkadaşımızın yüzünde sigara sönmesiyle başladı. gözüme o kadar güzel görünürse olacağı o yani* sonra olaylar gelişti. normalde o kadar nazar değdiren bir insan değilim.

bugün ise pek sevmediğim termodinamik hocamızın ne kadar güzel giyindiğinin gözüme çarpması ile içimden 'ay pançosu da ne kadar güzelmiş' dememe kalmadan o pançonun yakasındaki tek büyük düğmesinin fırlayıp sınıfta duvarlara tahtalara çarpa çarpa gözden kaybolması ile devam etti olaylar. tam da ya cidden kenafir gözlü falan da değilim derken eve giden olayla tüy diktim üstüne. yanımdan geçen motorsikletli abilerimiz akrobatik hareketler yaparak motorsikletin önünü kaldırmak gibi bir gaflette bulundular. tam da ben 'ne kadar eğlenceli ama keşke bende biriyle öyle motorsikleti şaha kaldırıp aksiyon yaşasam' dememe kalmadan adamların biri bir yana diğeri bir yana motor bir yana fırladı. adamlar yerden zar zor kalkıp noldu lan falan derken ben ordan hızla uzaklaşıyordum.

yani diyeceğim o ki bu aralar benle takılanlarınız bi kıçınızı falan kaşıyın bi felak nas okuyun. yoksa valla kötü niyetimden değil. seviyorum sizi.

pierrot.