od

her yazdığı romanla yüz binlerin kalbini feth eden iskender palanın yeni romanı .

od bir yunus emre romanı.
gök kubbemizin her zaman parlayan ve hep çok sevilen, şiirleri gönülden gönüle dolup dilden dile dolaşan yunus emre, bu kez od un ana kahramanı.

iskender palanın ilim ve kültür adamı olmasının yanında, yazar kişiliğinin imbiğinden geçirilerek aşkın tahtına bir kez daha oturtuluyor. 13. yüzyılın her bakımdan kavruk ve yanıp yıkılan ortamına yunus emrenin gelişi tarihi atmosfer içerisinde hakiki anlamına kavuşturuluyor.

yıkıntılar ve yangınlar içinden bir gönül ve bir insanlık anıtının inşa edilişi cümle cümle anlatıyor ve elbette kalbe dokuna dokuna yol alıyor. romanın her sayfasında yunusun hamlıktan saflığa geçişi okunuyor.

biliyorum, biz bu ilden gider olduk, kalanlara selam olsun, demişti; yine biliyorum, bizim için hayır dua kılanlara selam olsun. demişti; ve sevgiliye gittiği o geceden sonra adının dilden dile, aşkının gönülden gönüle dolaştığını da biliyorum. şimdilerde ona kimisi Âşık yunus, miskin yunus; derviş yunus;varsın onu da desinler. ve türk yurtlarında, onu en çok bizim yunus diye çağırırlar. biliyorum; ten fânidir, can ölmez çün, gitti geri gelmez ölür ise ten ölür canlar ölesi değil
adını eski dilde ateş anlamına gelen kelimeden alan romandır. 2. baskısında cd hediye eden roman, yunus emrenin şiirlerinden yola çıkarak yazılmıştır.
şebnem ferahın yeni albümü. bugün daha ön siparişe açıldı, 9'unda satışa başlanacak, bana da imzalı posterli gelecek.

kalbim mezar
söz & müzik: şebnem ferah

birileri var
söz & müzik: şebnem ferah

od
söz & müzik: şebnem ferah

savaş boyası
söz & müzik: şebnem ferah

bin yıldır
söz & müzik: şebnem ferah

ya hep ya hiç
söz & müzik: şebnem ferah

utangaç
söz & müzik: şebnem ferah

yarım
söz & müzik: şebnem ferah

girdap
söz & müzik: şebnem ferah

çok yorgunum
söz: nazım hikmet müzik: cem karaca
dinlediğim kadarıyla şebnem ferah'ın en son albümündeki en güzel parça. tabi şu ana kadar çok az şarkısı dinledim. bir şebnem ferah hayranı olarak bunu kendime yakıştıramadım. özür dilerim şebo ama araya başka şeyler girdi. albümünü alamadım bile. hayat utansın! korsanını indirmedim veya almadım emin olabilirsin.*
ateş ve zaman sözcüklerinin türkçe karşılığı. daha estetik duruyor. odun sözcüğü buradan türemiştir.*