öğretmenlerin atamasını yapmayıp suriyelileri beslemek

faşizm ve yabancı düşmanlığı avrupa da olduğu gibi ekonomik krizlerden sonra yükselmeye geçiyor tıpkı ülkemizde olduğu gibi.öğretmen ve diğer memur atamaları her dönem zaten çok az yapılmaktadır.bunun sebebi dersanelere ve taşeron şirketlerine ucuz iş gücü sağlamak ve insanlara umut vaad edip uyutmak olmuştur.
artık millet oku boku suriye ve diğer göçmenlere nefret suç yüklemektedir.
suriyelilere bedava bana paralı sağlı,suriyelilere beleş bana paralı eğitim vb.
canım kardeşim sen suriyelilerle uğraşacağına devletinle uğraş.aniden iki milyondan fazla insana bedava sağlık hizmeti sunan devletin demek ki sana da sunabilir.aniden binlerce tam donanımlı çadır kentler kuran devlet van depremin de kurabilirdi değil mi?
daha bu gibi milyonlarca sebep ve sonuç ilişkisi var ama sen zaten düşmanı beyninde belirlemişsin.beyhude çene yormaya gerek yok.ama biraz vicdan ve empati lazım insana.sen ölümden kaçıp ailenle yollara düşmenin ne kadar kötü bir durum olduğunu düşün sonra zavallı mültecileri suçla.
(bkz: sikindirik ülke sınırları gereksizdir bütün dünya insan oğlunundur)
türkiye'de öğretmenlik kadar ayaklar altına alınmış başka bir meslek daha yoktur.
olması gereken sosyal devlet politikası; öğretmenlerin atamasını yapmak ve suriyelileri göçmen statüsüne sokup şartlarını iyileştirmek.

fakat ülkemizin politikası; seçim yatırımı gereği öğretmenlere umut vermek, suriyeli sığınmacılara mülteci statüsü vermeyip onlara yazzıh biz bakıyoz diye mağdur edebiyatını oynamak.