pehlivan

güreş sporunu icra ederler. güreş yapalım ayağına kocaman iki erkek yağlanarak birbirlerini altlarına almaya çalışırlar, sarılırlar falan bir haller, hareketler sergilerler. pehlivanlar ne kadar güzelse izlemesi de o kadar güzeldir. turnuvalar yaklaştığında bol bol et tüketirler, kondüsyon çalışırlar, yan gelip yatarlar ve seks yapmazlar. bu adamların yaşadıkları ortamda böyle bi düşünceye inanılır. seks yapmaları onların gücünü azaltacaktır ve bu sebeple şampiyonalar öncesinde abaza takılırlar. belki de şort veya tayt yerine kıspet giymeleri de bununla alakalıdır.
erkek erkeğe yapılacak aktiviteler düşünüldüğünde '' hani biz marjinaldik '' sorusunu sordurtan iri yarı herifler topluluğu. biz ancak birbirimize twerk yapalım, kıç kıça dans edelim, müzikli ortamlarda kucak dansı yapalım. adamlar bunu güpegündüz uluorta yapıyor, toplumsal reflekslerin en üst seviyede yaşandığı! dönemlerde geleneklerimizi yeşerten bu erotik çağrışımların nesnesi olan adamları izlemekle yakalanacak libido, bir futbol maçında adam şortunu indirsin, üst üste atlasınlar diye 90 dakika televizyon ekranına kilitlenmekten emin olun daha kolay. biz yakınımızdaki yakışıklıya selam deyince '' hop birader '' demesinden korktuğumuz sürede adamın eli rakibinin kıçında.
zeki ökten'in meşhur başyapıtı.

elin gavurunun beyzbolu, amerikan futbolu var üzerine tonlarca film çekiyor. bizim ise böbürlendiğimiz yağlı güreşlerin tek dişe dokunur filmi bu yapım. tarık akan'ın oyunculuğunun yanı sıra diğer rahmetli ustalar da filmde parlamışlardır. hem dönemini güzel yansıtır bu film, hem de kırkpınar'a güzel bir bakış atar.