rage against the machine

amerika'nin içinde amerikaya karşı doğmuş popülerizmini isyana dönüştüren bbc'yi alt etmiş zeki bireylerden oluşan özgün rock grubudur.
bi tarihte ingiliz iscilerinin,eylem amacli makineleri parcalamalarini(kendilerini işsiz bıraktigiiçin) anlatan bu terimi kullanan güzide rock grubu.
para peşin rage against the machine

bunların üyelerinden biri harvard mezunuydu diye aklımda kalmış. aktivizmleri ve konserleri epey ses getirmişti bir dönem. michael moore tarafından çekilen ve new york borsasının kapılarının bir süreliğine kapatılması ve moore'un gözaltına alınması ile sonuçlanan sleep now in the fire klibi, the matrix filminden hatırlanacak wake up ve olaylı 1999 woodtstock festivali'ndeki bayrak yakmalı killing in the name of performansları vardır. ayrıca grup system of a down ile kankadır. * * iki veya üç defa dağılıp yeniden toplanmışlardır.

araba sürerken, ofiste falan dinlenmeleri tavsiye edilmez, zira şu tipte şarkı sözleri bulunmaktadır:

"fuck you, l won't do what you tell me!
motherfucker!"

edit: bundan 20 yıl önce çekilmiş sleep now in the fire klibinde sokaktakilerden birisi donald trump başkan olsun pankartı açmış.

sleep now in the fire *


wake up


killing in the name of (1999 woodstock) *
muhtemelen gelmiş geçmiş en gaz birkaç gruptan biri. nerede dinlediğinize dikkat edin. hele iş yerinde falan sakın ha mazallah çıkarmış yöneticinin masasına vururken bulabilirsiniz kendinizi sjjdkdkd.

(bkz: çıkarıp masaya vurmak)
sol frame'de gördüm geldim.

üstteki yazarın da dediği gibi insanda isyan duygusu uyandıran bir grup.

okula giderken şarkılarını dinlerdim, "fuck you, i won't do what you tell me" sözü beni fena gaza getirirdi. ben de hep derdim içimden "evet lan, ben de uymicam sisteme. patronları sikeyim, başkalarını zengin etmek için mi 9-5 çalışıcam? dünyaya bir kere geliyorum, hayatımı böyle harcayamam. müzisyen olucam ben."

amma geri zekalıymışım. okula gelince kulaklığı çıkartırdım ve derse girip arka sırada uyurdum, sisteme uymama yöntemine bakar mısınız?