red velvet

sm entertainment tarafından 2014 yılında kurulan bir k-pop grubu red velvet, ırene, joy, wendy, seulgi ve yeri isimli 5 üyeden oluşmaktadır. albümleri red veya velvet stiline uygun olarak çıkartmaktadır efenim bu grubumuz. red albümleri; daha yüksek tempolu, eğlenceli ve daha çocuksu şarkılar içerirken velvet albümleri; biraz daha olgun konseptlerle yazılmış, rnb ve hiphop tınılı şarkılardan oluşur.

5 üye var demiştik. hepsi çok yetenekli ve diğer grupların center'i olabilecek kalibrede müzisyenler olmasına rağmen favorim sanırım ırene. bunda yaş ve gençlik takıntısı oldukça fazla olan k-pop camiasında 30 yaşına yaklaşan bir introvert olmasının büyük bir etkisi var.

albümler ve mini-albümlerden (ep gibi düşünün, bu aralar bu formatta çıkıyor hemen hemen herşey k-pop'ta) favorilerim muhtemelen dinlediğim en güzel yaz şarkısı olan "red flavor"ı içeren red summer mini albümü ve muhteşem bir rnb albümü olan perfect velvet. ama şu aralar "dumb dumb" isimli şarkılarına takmış durumda, dumbdumbdumbdumb modunda geziyorum ortalarda.

şarkıda önermek gerekirse;

görsellerin de muhteşem ve prodüksiyonun da gayet kaliteli olduğunu eklemeliyim.


halloween temalı yeni minileri really bad boy ve aynı isimli şarkının müzik videosu bugün yayımlanmıştır efendim. tema ve vizüeller olarak velvete girse de şarkı bayağı bayağı red, bir enerji ve acaiplik akıyor. ben sevdim şahsen, miniyi henüz tam olarak dinleyemedim ama o da fena değil gibi.
basligi gorunce aklima direk kek olan red velvet geldi. gercek bir ayi olmak bunu gerektirir
kesinlikle k-pop gruplarından önce akla kek olanı getiren başlıktır. bana göre dünyanın en güzel keklerinden birisidir. kadıköy'de yapan bir iki yer bulmuş olup, fırsat buldukça gidip yemek istemekteyim.