ruh hastası yapan insanlar

ruhsal bozulmayı tetikleyen insan faktörü. belli şekilde davranmaya zorlanmış olmanın sonucu olarak anlamsız davranış sebebi insanlar bunlar. demirden bir ruh sağlamlığınız olsa da öyle bir an geliyor ki çat diye çözülme başlıyor. beyinde bir yanma, kısa devre hatta nemlenme gibi bir şey bu.

kimse delirmek için can atacak, elini açıp bekleyecek; "haydi ruhumu sikmeye gel" diyecek kadar denge zaafiyeti geçirmeyeceğine göre; insan ruhunu sikerten başka insanlar var. tuhaf olan bunlardan uzak durmak isterken özellikle gelip sizi bulması, sanırım götümüzde hasta edici tipleri çeken mıknatıs mı var nedir bilemedim.

(bkz: ne olursan ol git)
(bkz: böyle iyi)
(bkz: kalmadı az önce bitti)
(bkz: yok o ben deliğim benzettiniz galiba)
ağır fiziki veya yaşamsal hayatınızı etkileyecek derecesinde psikolojik işkence yapmıyorsa hiç bir insan ruh hastası yapmaz, eğer ruh hastalığına yatkınlığınız varsa ruh hastası olursunuz. karşı taraftan çok sizin ruh sağlığı problemiz olduğunu gösterir.
bu insanların bir modeli; tek bir alana hakimiyetinden diğer tüm alanları da biliyormuş havası yaratması. örneğin adamın tarih bilgisi vardır ve tutarsız bir şekilde tarihin bilinmeyenlerini sadece kendisi biliyormuş gibi aynı zamanda doğrusu da sadece oymuş gibi davranır. hiç elinin hamuru olmadığı halde de siyasete burnunu sokarak tüm dünyayı kurtaran bir süper kahraman olarak kendini ortaya atar. ne bildiği tarih bilgisi ne de siyaseti hiçbir şekilde söyledikleriyle bir olur.

bu insanların samimiyetsizliği insanı ruh hastası yapar.

(bkz: sakin ol şampiyon)
(bkz: sen kusursuzsun)
(bkz: aslında tüm dünya seni bekliyordu)