seçim için yapılan anketteki kararsızlar

ben bu karasızları ankette bölüp ilk sıralarda yer alan partilere bölüşmelerini anlayamıypdum. zaten o kararsız lar sizlerden bir bol olmaz oyumu kullanmıyorum demeleridir. bu gidişlede evet hiçbiri den bir bol olmaz. çünkü kimse vatandaşa yönelik siyaset yapmıyor. toplu meslerklere yapıyor. örneğin öğretmenlere emeklilere. öyle yapacaklarına öğretmen in çocuğu vardır. öğretmen olmaz emekli vardır çocuğu çalışıyordur. ışçi değildir işsiz dir. yani kişiye yönelik analiz yapamıyorlar. yolda gördükleri görüşmeleri yanlıştır. ben milyon dolarlık bir kazanç sağlayan ve sıfır sermaye siz bir iş sunumu için brifing vermeye hazır olduğumu mail atmama rağmen kimsede demediki nedir. dedim alet oşsum batsın bu siyasi parti ler hepsi günlük bahanelerle şöyle yaptık böyle yaptık desin. hepsi harcama peşinde kimide demiyorki devletin kasası na bu kadar sokdum. vatandaşın kolların götlerine girsin daha ne diyim.
ben bir kere ankete katılmıştım. normalde hdp ye oy veriyorum ama anket sırasında doğru söylememem gerekiyormuş gibi bir hisse kapılarak chp ye oy vereceğimi söyledim. önceki seçimlerde hangi partiye oy vermiştiniz sorusuna ise akp demiştim jdfskl.
benim gibi manyakların oranı bu anketleri etkiliyor tabi.
ayrıca kararsız seçmen kararlı seçmenden daha belirleyici ve görece daha akıllı olma olasılığı yüksektir. fanatik olmadığı için taktiksel oy kullanabilir. mesela normalde desteklemese bile meclisteki parti sayısını arttırabilmek için hdp veya iyi partiye oy verebilir. kararsız seçmene gömmeden önce kimler arasında kararsız kaldığına bakmak lazım. akp ve mhp arasında kararsızsa çok ayıp tabi jdfskll