şeker kız candy

115 bölümlük efsane çizgi film serisi ve animenin ilk örnelerinden olan 1975'de başlayan çizgi seri.

candy yetimhane'de başlayan hayatına iyilik ve doğruluk ekseninde yön verirken, anthony ile tanışır ancak kötü karakter lisa peşlerini bırakmaz. çocuk dünyasının gerilim ve entrikaları başkadır tabi. trt yıllarının voltran, he-man, esteban, she-ra ve clementin gibi filmlerin yanına en en çok yakışanlardandır.

1. bölüm:
anthony' nin teyzesimiydi ninesimiydi tam hatırlayamıyorum ama cadı yellozun tekiydi. sürekli candy nin kuyusunu kazmaya çalışır, onu uzaklaştırmak isterdi. ne var ki anthony candy i ölümüne severdi.

--- spoiler ---

anthony ' nin attan düşüp öldüğü sahne dün gibi aklımdadır. atın ayağı kapana sıkışır ve at şaha kalkar, anthony atın üzerinden düşer ve başını yere çarpar. ahhh ne üzücüydü.

--- spoiler ---
anthony ölünce candy'den çok ağlamıştım. ben anthony için yas tutarken orospu candy hemen terry isimli taş bir çocuk bulmuştu.
ilk bölümünden son bölümüne dek izledim orijinal ismiyle candy candy'i!
jenerik müziğine bayıldığım eski anime. ayrıca yetişkin bireylerin bile izlerken göz yaşlarına hakim olamadığı anime.

serinin sonunda candy'nin bay albert ile evlenmesi sonucu şoka girdiğim animedir. bay albert da aslında odrey ailesinin bir bireyi imiş ancak hayvanlarla yaşayan çok iyi niyetli bir insan olduğundan elroy hala onun aileden uzakta londra'da yaşaması gerektiği kararını almış. çünkü onun mirası koruyamayacağını düşünüyordu. candy'de londradaki o iğrenç dini okulda okurken bay albert ile tanıştı.

tabi tesadüf o dur ki candy'nin pony'nin evinde yaşadığı dönemde, bir tepede gayda çalarken gördüğü genç aslında antony değil albertmış. isminin baş harfinin bulunduğu rozetini düşürünce bunun antony olduğu düşünülmüştü. ancak albert'da a harfi ile başlıyan bir isim. bunu da seri sonunda öğrenmiş idik.

serinin antony'nin ölümü ile yarışabilecek en hüzünlü bölümlerinden biri de candy'nin rakunu cryn ile vedalaştığı sahnedir. bence.

fark ettim de antony'nin öldüğü anı şu yaşımda hala izleyemiyorum, dayanamayıp videoyu kapattım. küçücük yaşımda neler izlemişim ben. birde siz deneyin isterseniz.