semih şentürk

müzmin fenerbahçe yedeğiydi. yıllarca genç semih diye anılıp, ikinci yarıların son dakikalarında girip golünü atardı. buraya konu oluşu enteresan bir mevzuyla olmuş. şimdi haberi yapanlara da baktım; elbette onlar da bal gibi semih'in gol attıktan sonra genelde bunu yaptığını biliyorlar. diyeceksiniz ki hassasiyet vs. hassasiyet mi kaldı a canım!
askerlikten yırtabilmek amacıyla yurtdışında takım kovala, sonrasında git askerliğini bedelli yap.

şovenistlerin gerizekalı olduğunu cümle alem biliyor. şöyle ki; anket yaparsınız mesela. dersiniz ki ey ahali "doğu"da pkk ile mücadele devam etsin mi? tribünlerden koca bir alkış kopar. tabi, ya yok edilsin. kahrol düşman al sana bomba! güzel, peki evlatlarınızı bu mücadele için askere yollar mısınız diye sorduğunuzda ise çoğunluğun hayır şıkkını işaretlediğini görürsünüz. bedelli kapılarını aşındırırlar. sorsan aslandır, kaplandır ama! vicdani retçilere giydirir mesela bedelli askerliğini yaptığı köşesinden.

işte semih de mevcut olduğu şoven gerizekalı kitleden bağımsız değil.
a semihciğim, o selamı verdin, kendi kitleni coşturdun da bedelli olarak yapacağına askerliğini gidip cizre'de sur'da nusaybin'de yapaydın ya.. emin ol, o selamdan daha "anlamlı" daha dürüstçe
olurdu.
semih'in bu davranışı, hitap ettiği şoven kitlenin klasik ikiyüzlülüğü ve gerizekalılığının çekilmiş fotoğrafıdır. bakmaktan çekinmeyin, belki kendinizi bulursunuz o fotoğrafta kim bilir...
askerliğini paşa paşa yapmış biri istiklal marşımızı ıslıklayan, askerimize küfür eden o tribüne karşı asker selamı verse ne denilecekti acaba diye düşündürten futbolcu. bedelli askerlik yaptı diye asıl provokasyoncuları unutmamalı kimse!