sevgili ile cuma namazına gitmek

sevdiğin insanla hayatın her alanını paylaştığın gibi manevi boyutunu da paylaşma çeşididir.
idda edildiği gibi aptallık yada heteroseksist sistemin ritüelini taklit etme,onlara benzeme değildir.dinler de zengin fakir ayrımı olmadığı gibi heteroseksüel eşcinsel ayrımı da yoktur.kuran da benim sevgilimle cuma namazıma gitmemi yasaklayan herhangi bir ayet mevcut değildir.benim günahkar olduğumu açıkça belirten bir ayet hadis te yoktur.yobazların ağzından çıkan her şeyi din diye kavrayıp bunun üzerinden eşcinsellere baskı ve dışlama yapmak kadar çirkin bir eylem görmedim ben hayatımda.
bunu yapan eşcinseller aslında o yobazlarla dava arkadaşı haberleri yok.ikisi de bizi bir kalıba sokmaya hak yoluna çağırmaya çalışıyor.
yabancı ülkeler de hristiyan eşcinseller kiliseler de nikah kıyarken hiç bir gey çıkıpta lütfeaaan isa sizi sevmiyor nikah kıymayın kiliseye gitmeyin demiyor.niye çünkü adam kimseyi kendisine benzetmeye çalışmıyor değiştirmek için uğraşmıyor.toplumun homofobik bireylerini değiştirmeye çalışıyor.
dini öteleyerek,inanan eşcinselleri dışlayıp aptal yerine koyarak aktivistlik olmuyor maalesef.
bir şeyleri değiştirmek istiyorsanız lütfen homofobik heterolardan başlayın bize ilişmeyin.zaruri insan ihtiyaçlarını karşılamak heteroseksüel sistemin köpekliğini yada yalakalığını yapmak manasına gelmiyor.çıkıp dersem bacılarım yanlış yoldayız heteroseksüeller gibi olalım onları taklit edelim murada ereceğiz orada bana müdahale et.ama camiye gitmemi sevgilimle namaz kılmamı abesle iştigal bulup taşak geçme.
kişinin kendi tercihidir. lakin bazı konuları netleştirmek lazım. yurtdışında kiliseye giden gayler eleştirilmiyor, über hoşgörü var lafları gerçeği yansıtmıyor. bir süre o nikah kıyılan ülkelerin bazısında yaşamış ve ortamı görmüş bir insan olarak şu kadarını söyleyebilirim, dini anlamda eşcinseller olabilecek her şekilde dışlanıyor. avrupa ve özellikle abd'de dinci ve sağ kanat partilerin en nefret ettiği grup eşcinsellerdir. örneğin abd'de cumhuriyetçilerin ve kilisiye bağlı dindarların neredeyse tamamı eşcinsellerin ibadet edemeyecek derecede çürümüş ve ahlaksız gruplar olduğunu iddia eder. açık eşcinsellerin çoğunun kiliseye girişi yasaktır ya da kabul edilmelerinde zorluk çıkarılır. ibadet izni veren, gay papazları olan cemaatlerse küçük ve anarşist olarak nitelendirilir. bu kiliseler papa tarafından otomatik olarak aforoz edilir. insanların dini inancıyla dalga geçmek kimsenin haddine değildir. isyeten inanır, isteyen inanmaz. lakin kabul etmemiz gereken bazı gerçekleri de göz ardı etmeyelim derim. tek tanrılı 3 büyük din (islamiyet, hristiyanlık, yahudilik) eşcinselliği tabu ve en büyük günahlardan biri kabul eder. bu kutsal kitapların ve hadislerin çoğunda da açıkça görülebilir. tartışılması gereken mevcut dinlerin eşcinsellere olan bakışı olmalıdır, kişilerin ibadet etme özgürlüğü değil...
farz mıdır, sünnet midir, vacip midir; islam ilmihalleri ve müellifler açıklasın. ciddi anlamda cumaya giden çift beyler var çünkü. hükmünü bilelim nedir. miyok.
covid döneminde gidildiğinde aranızda en ateşli sevişmeler yaşanmıyormuşcasına numaradan mesafeli durmayı gerektirir. resmen allahın bildiğini başka dürüst kullardan saklamaktır.
akşamında cimâ etmek için niyet edecek sevgililerdir.
sevgilisi kimmiş kız, allah mıymış
(bkz:tasavvuf)
safları birlikte sıklaştıralım mı sevgilim?
buram buram gül suyu kokan başlık.