son defa aşık olduğunu bilmek

"aşk, sevgi, huzur, mutluluk" adı artık ne bok olursa olsun. büyük veya küçük farketmeksizin bunların hepsi gelip geçiyor.
bi gün tüm bu yaşadıklarının, peşinden nefessiz kalıncaya kadarki koşmalarının, iki güzel laf için tüm aşağılanmalarının karşılığının olmayacağını çok tuhaf şekilde kendi kendini garipsemiş olarak fark edip içinden sessizce "galiba son defa aşık oldum ve bir daha aşık olamayacağım." diyorsun. gerçekten, tam da böyle diyorsun. umutsuzluktan değil; içten doğal bir gülücük kapmak için peşinden koşup yorulmaktan, açık açık sevgi dileniyor olmana rağmen kenara itilince acıyan kalbinin verdiği ağrıdan, şefkatinin karşılıksızlığından, merhametsizliklerinden yorulmuş ve kabullenmişsindir; artık aşık olamayacağım..

ben sanırım en son 2016 yılının ekim ayında aşık olmuş, yılın sonuna doğru da hiç yorulmadan-bıkmadan çabalamış ama karşılıksız bırakılmış olarak "son defa aşık olduğumu"n çok da farkında olmadan yılı kapatmıştım. yılın son bi kaç haftasında bile, ufak bi karşılık görmek için çok uğraştım. hatta "ulan götümü verirsem beni sever diye düşündüm" verdim ama yine olmadı. sonra kabullendim; sevmeyen, ne yaparsanız yapın sevmiyor.
ben çok denedim, boşuna siz denemeyin. o dönem hissettiklerimi ve onunla yaşadıklarımı not olarak yazmışım ve geçen hafta mailde notları görünce, bloga post olarak yazmaya başladım: son aşkınızın kim olduğuna, en son kime aşık olduğunuza için bu akşam. ben ıhlamurla devam edeceğim. https://hayaterkegi.blogspot.com/2023/03...
en son birine gülücüklerle mesaj attığım zaman veya ısındığım zaman sohbetin devamını getirmedim ve gelmedi . ben bu zihniyet ile aşık olamam olmamda zaten . gördüğüm ve tanık olduğum kadarı ile resmen bataklığa bile bile girmek gibi . aşk , sen hep uzak kal benden , bir tek kendimi seveyim .