taksilerde pos makinesi bulunması

toplu taşıma araçlarına mahkumiyetten kurtaracak süper bir formül. gecenin geç saatinde dışarda mı kaldınız, bankada paranız mı yok, taksicilerin fantezilerine kurban gitmek de istemiyorsunuz ama limitiniz var. atla taksiye o zaman. çek babam çek limit bitene kadar!

ne de olsa veresiye yaşıyoruz, taksi keyfinden mahrum kalmak olur mu hiç.
dizilerden gördüğüme göre amerikada yaygın bir sistem.adamlar cırt cırt geçiyor.türkiye gibi kredi kartı seven bir ülkeye de gelmesi yakındır.
valla izmirde bazı taksilerde olan uygulama ve taksilerin üzerindede kredi kartı geçer yazıyo avaz avaz ayrıca istanbul gibi truistik bi şehirde olmaması imkansıza yakın bence çok yaygın değil ama olduğunu biliyorum.
diğer ulaşım türlerine nazaran daha pahalı olduğu ve istanbul gibi her yere ulaşımın çok kolay olduğu* şehirlerde çok fazla kullanılmadıkları için sürekli kendilerini geliştirme çabası içinde bulunduklarını göstermektedir.

(bkz: ankara daki taksicilerin ingilizce öğrenmesi)
yok böyle birşey ya. yada bana denk gelmedi. bir kere gecenin bir köründe yeşilköy'de mahsur kalmıştım tüm atm'ler bozuktu ve para çekemiyordum. bir iki taksiye sordum ''yok'' dediler. utandım, kızardım, üzüldüm. * sonra sapasağlam eve dönebildim tabi. * *
bir keresinde denk gelmişliği var. sanırım biraz reklam amaçlı, bazı bankalar taksinin kaportasında filan reklam olması şartıyla pos cihazı veriyorlar, mantıklı mı evet mantıklı. keşke yaygınlaşsa.