tarlabaşı yenileme projesi

tarlabaşı yenileme projesi adı altında yeni yapılanma ve ıslah süreci gibi süslü cümlelerle; belediye ve hükümete yakın firmaların taşeronluğuna sunulan alan. özetle paraların nereye akacağı yine belli.

alanı yenileyip kamuya yararlı hale getirme dışında güdülen diğer amaçlar; tarlabaşında ulu orta pazarlık yapan fahişe ve travestilerin temizlenmesi, güpegündüz ya da geceleyin sokaklara işeyen ve kusan sarhoşların oradan uzaklaştırılması, evsiz olup alanda yatıp kalkan tinerci ve gaspçı kitlenin yok edilmesi imiş. ülkenin genelinde halledilemeyen güvenlik sorununun tarlabaşında kutsal amaçmış gibi sunulmaya çalışılması ve alanın vergi dışı fuhuş yapan fahişe ve travesti yatağı gibi gösterilmesi de tam tribüne oynama kafası tabi.
ne yazık ki bir rant ve tribünlere oynama projesı de olsa gerçekten gerekli bir iştir.gündüz vakti bile insanın gezmeye korktuğu gerçekten yozlaşmış bir yer.o güzelim tarihi binaların durumu gerçekten içler acısı.gönül isterki tarihine uygun hoş bir yenileme olsun ama muhtemelen bu proje ile yeni dikilmiş beton yığınlarına dönüp istanbulun ruhsuzlaşan bir semti olacaktır
devletin ikinci temizlik harekatının projesi.daha önce asıl sahibi olan azınlıklar 6 7 eylül olayları ile kovulmuştu.sıra kür-torbacı-trans-afrikalı göçmen topluluğunu temizlemeye geldi.