tel aviv

eşcinsel görünürlük olarak amsterdam'ı donunda sallayan şehir. sokaklar, caddeler, plajlar, sahiller, yer gök eşcinsel. şehirde israil bayrağında çok azerbaycan bayrağı var bu arada. esnaf tayfa ibrahim tatlıses aşığı. bedava yemek içmek istiyorsanız ibrahim tatlıses şarkısı söyleyin üstüne para bile verirler. şehirde aleni bir ibo tarikatı var. türkleri çok severler.

şehrin en zenginleri ise israil vatandaşlığına sonradan geçen milyarder araplar. evet en güzel yerleri ele geçirmiş durumdalar. özellikle hayfa bölgesine arap klanı oluşturmuşlar. kudüs'te israil tarafından el konulduğu söylenen filistin yerleşim yerlerinin el altından bu araplara astronomik fiyatlara satıldığını da ekleyeyim.

pahalı bir şehir. vasat bir otelde kalayım az yerim az içerim bu bana yeter deseniz bile maliyeti eylül 2023 baz alındığında minimum haftalık 30-40.000 tl.
pinkwashing başkenti. israil devletinin filistin'de, filistinlilere karşı işlediği insan hakları suçlarının üstünü örtmek için milyar harcayarak, büyük ajanslara ve isimelre milyarlar ödeyerek sürdürdüğü suç gölgeleme projesinin merkez üssüdür.

öte yandandan kudüs'te filistinlilere ait topraklara el konulduğu söylenti değil, gerçektir. internette bu konuyla ilgili yeterince kaynak da mecvut.

ayrıca, 2023'te dünyanın, singapur ve new york'tan sonra en pahalı üçüncü şehri seçilmiştir.