telefonu çaldıran bilinmeyen numaralar

sabahtan beri beni meşgul eden hadisedir. ilk baş bulgaristan'dan biri aradı, "kim le bu?" derken kapattı, yanlış aradığını anladı herhalde, bu kim diye numarayı kaydetip whatsapp'tan bakayım dedim, whatsapp'ı yokmuş onu fark ettim. ondan sonra 1 tane konya'dan, 2 tane erzincan'dan, 1 tane hırvatistan'dan şimdi de 1 tane istanbul anadolu yakasından aranıyorum. biri telefon numaramı, gecelik ilişkiler için dünyaya mı yaydı anlamıyorum ki. acaba telesekreter miydi hepsi, açsa mıydım, insan olsalar 1-2 kere üst üste ararlardı.
çaldırıp kapatan gizli numara kadar değil. en azından geri arayıp küfür edebilirsin. bu arada başlığı açan yazar arkadaş dünya çapında aranan bir escort * olmuş sanırım. tebrik ederim.
bulgaristandan firmaların çaldırıp kapatıp sonra türk erkeklerini bir şekilde evlenme vaadiyle ağına çeki sömürdüğünü duymuştum. diğer bir varyasyon şu sıralar gayet senin benim numarama benzeyen numaralar tarafından dlnletilen bant kayıtlar. ben banka değilse kapatıyorum valla. bir diğer varyasyon sizi işletmek isteyen birisi. bir diğer varyasyon eski kolilerinizden birinizi. bir diğer olasılık polis ya da türebi olduğunu söyleyip sizi dolandırmak isteyen gavat/orospu insanlar.
genellikle eski sevgililerin sesimi duymak amaçlı yaptığı küçük numaralar. kanmayınız
artık açmıyorum bilinmeyen numaraları çok sinir bozucu. açıyorsun konuşmuyorlar falan, çok sakat var ya gerçekten.