the craft

başrolde robin tunney, fairuza balk ve neve campbell'ın yer aldığı 1996 yapımı gerilim filmi.

yeni taşındığı şehre ve katolik okuluna alışmakta zorluk çeken sarah, okulun ''bitches of eastwick'' diye adlandırdığı ilginç kız grubuyla arkadaş olur. grup kendi çapında wiccalıkla uğraşırken, sarah'ın da covena katılmasıyla çember tamamlanır ve kızlar kendilerini kızdıranlardan intikam almaya başlarlar. ilk başta sevimli, eğlenceli gözüken bu oyun daha sonra yol değiştirir ve korkutucu olaylar gelişmeye başlar.

döneme göre konusu ve sanırım az rastlanan bir tür olmasıyla, yer yer ergen tripleri de barındırsa hiç de fena olmayan bir film. özellikle cadılık, wicca konularını sevenlerin epey ilgisini çekebilir.

trailer -

--- spoiler---

hepimiz wiccayız heey diye başlasa da, konu ne olursa olsun gücün tadının güzel geldiği ve insanların doyumsuzluğunun bir kez daha güzel vurgulamış film. zaten yeteri kadar kafadan kontak olan nancy kızımızın iyice balataları yakıp mutlak güce ulaşma çabası, çemberin bozulması ve artık sarah'ı terörize etmeleri falan bir anda filmi cici cadılı gençlik filminden gerilime hatta yer yer korkuya bile sürükledi neredeyse. sonu da bir o kadar güzeldi, iyi ayar verdi sarah kızımız.

ayrıca love spit love'ın how soon is now'ını kullanmasıyla da beni benden almıştır.

--- spoiler ---