the house cafe

2002 yılında ilk olarak teşvikiye atiye sokakta açılmıştır ve kısa zamanda bir çok insanın öğle tatili, akşam oturması, aaay bir kahve içelim, birşeyler atıştıralım noktası haline gelmiştir. 2005 yılında tünele picantenin tam karşına açılan şubesi ile zincirleşmeye başlayan kahveleri, yemekleri salataları çok lezzetli bir cafe. ankara, antalya ve izmir'de de bulunmakta.*
iyidir hoştur da kafası karışmış saçma bir mekandır.

ortaköyde olsun caddebostanda olsun oturup denize karşı bir şey yemek ya da içmek için gitseniz sizi hiç yargılamam. lakin bu arkadaşların atiye sokaktaki yrine giderseniz mütemadiyen tadilatta olan bir nişantaşı inşaatının tüm gürültüsü yan masadakilerin siz ve arkadaşınız arasındaki özel konuşmayı duymasını engellemek dışında bir de kafa sikme özelliği vardır. zaten bahçenin etrafı açık değil, çekin bir ses perdesi olsun bitsin.

bunun dışında, daha önce de dediğim gibi kafası karışık bir mekandır. lütfen buraya gittiğinizde siz ve arkadaşlarınız farklı yiyecekler, içecekler söyleyiniz. gelen sunumlara bakınız. gayet avrupalı siparişinizi köyden indim şehire dizaynıyla getirebilecekleri gibi dünyanın en otantik yemeğini uzay çağı atmosferiyle sunabilmektedirler.

belki mutfakta bunları birer birer hazırlayınca güzel mi duruyor aslında nedir bilmiyorum ama bunların hepsini yan yana koyunca masaya, sanki öğrenci evine oturmaya gitmişiz de takımlar birbirini tutmuyor. alakasız şeyler alakasız şekillerde alakasız kaplara konmuş getirilmiş gibi.

bence yakınlarda gidilebilecek bir kırıntı varken kesinlikle tercih edilmemesi gereken bir kafedir.