the it crowd

chris o dowd başrolünde oynadığı 4 sezonluk ingiliz komedi dizi serisi. kesinlikle çok eğlenceli bir dizi.
ingiliz komedileri içinde yeri apayrı olan 4 sezon 24 bölümden oluşan mükemmel dizi. internet ve teknoloji ile birazcık ilgiliyseniz yapılan göndermelere ve esprilere doyamayacağınızı garanti ederim.

spoiler

bomba imha robotunu kontrol eden bilgisayarın işletim sisteminin vista olduğunu öğrendikleri sahne muhteşemdir.


ve it uzmanı dediğin böyle uyanır.


spoiler bitti
teknolojdir, biligsayardır, aksandır ve o'dowd seviyorsanız.. tek yol the it crowd.

--- spoiler ---

polislerden kurtulmak mı istiyorsunuz : sevişiniz bayım. o'dowd seviyorsanız, link bir kaç dakikalık beyin felci yaşatabilir.--- spoiler ---
bu dizideki kadro oyle bir kadrodur ki, enerjilerine hayran kalmamak mumkun degil. birebir ayni senaryoyla amerikan versiyonunu amerikali oyuncularla cekmeye kalkistilar (sadece moss vardi ingiliz olarak o kadroda, tek cekilir olan da oydu zaten) sadece 1 (evet bir) bolum oynadi ve kaldirildi. chris o'dowd zaten acayip bir adam, jen, moss, reynholm patronu (baba-ogul her ikisi de).. muhtesem..

gay&disabled bolumu oldurucuydu bir sahne paylasayim:
efsane bir frp sahnesi barındıran dizidir. yıllar geçti diziyi bitireli ama o sahneyi hala unutmuyorum. nerdler için bir hazinedir the it crowd, nerd olmayanlar için de öyle olmalı aslında. jen var çünkü onları temsil etmek için. neyse en kısa zamanda baştan başlamayı düşünüyorum diziye. entry girerken gurbet acısı çektim resmen.