timsah gözyaşları

duygu sömürme konusunda en masrafsız materyallerden biri. gözyaşının o baştan çıkarıcı yanını acındırıcı bir silah olarak kullanmak isteyenler gözyaşları kuruduğunda ikinci aşamada zehirli bir sarmaşık misali koynunuza girer. bu gözyaşları drama queen olabilmenin en masum anahtarlarıdır.
timsahlar ağlayamaz, göz yaşı bezleri ağızlarına açılır.*
bazen çok gerekli olandır. timsaha değil, insana ait olandır.
göz pınarları kurur bir süre sonra, isteseler de ağlayamazlar. içlerinde sürekli mağduru oynayan çocuk barındırırlar. her fırsatta kendi yarattıkları ajitasyon formülünü çevrelerindekilere uygularlar. bu davranıştan sonuç aldıkça da daha fazla mağdur, daha fazla acınacak kişi rolünü oynamaya başlarlar. gel gör ki, aslında tamamen dışardan görünmeyen bir durum vardır ortada. olaylar hiç de dışardan göründüğü gibi değildir. göz yaşları sahibi aslında içinde tam bir yaratık beslemiş büyütmüştür, mağdurum derken başkalarını mağdur etmekten keyif alan biri olup çıkmıştır.

kolay iyileşmeyen bir süreç bu. tabi zor da olsa tedavi edilebilir. iyi haber ise kötü tecrübeler sayesinde yıllara yayılarak iyileşme sağlanabilir. malum iyilere iyi tecrübeler, kötülere de kötü tecrübeler kucak açar.
haddini bildirmedikçe tepene çıkan timsah türü.