travestilerle komşu olmak

yolunu biliyorsanız dünyanın en güzel, en eğlenceli komşusuna sahip olmaktır. iki kat üzerimde oturan komşularım, iki adet travesti.zaten bu apartmanda 3 tane kişiyle konuşuyorum, bir bu travestiler bir de karşımda oturan ailenin 17 yaşındaki emo kızı.

sabah ekmek almaya gitmeye üşendiğimden, kapıda bu travestilerden biriyle karşılaştım. "bebeğim, götünü yiyim bana da bi ekmek al, daha kahvaltı hazırlıcam" dedim,"ayy kıyamam, çık ayol yukarı, bizde hazır kahvaltı, taze çayda var, bi de sen hazırlamakla vakit kaybetme" dedi. neyse çıktım yukarı,bir muhabbet, bir samimiyet, bir izzet-i ikram.

boşuna dememişler, ev alma komşu al diye.
kapı deliğinden sürekli dikizleme alışkanlığı kazandıracak komşuluk çeşiti.
ilginç bir deneyim olmalı
istanbul fulya'da komuşularım vardı sabah 7 de işe başliycam zaman görürdüm bitik bi şekilde eve dönerlerdi sabah günaydın demeğe utanırdım, başlarına gelenleri düşünürken.
dertleşebileceğin, çaya, kahveye gidebileceğin komşulardır ve bu da keyif verebilir, insana deneyim, tecrübe katabilir. konuşulacak ve konuşamadıkları çok şey olmalı. aynı diğer lgbt bireyler gibi.
göt ister efendim. homofobik halkimizin, %76 gibi ezici bir oranla tehlikeli buldugu komsuluk türüdür. ayni arastirmaya göre katillerle komsu olmayi daha güvenli buldugumuz açiga çikmis. yurdum insanindaki göt korkusunu varin siz düsünün artik. can korkusundan bile daha derin bir korku.

(bkz: göt korkusu)