türkan saylan

tanımış olmakla şanslı olduğumu düşünmekteyim, pek sevmezdi eşcinselleri...

cumhuriyet kadınları
ablama burs bulmak için ofisine gittiğimizde tanışma/konuşma şansını ve şerefini yaşadığım, cumhuriyetin en önemli kadınlarındandı. ölmesi bir devrin sona ermesinin yanı sıra, bu dünyadan bir aydınlık kafanın daha gitmesi oldu, neyse ki bazı gözleri açtı da gitti.
hocam, öğretmenim, belki de ideolojisine hayran kaldığım tek kadındır. sıcacık gülümsemesinin altında buzağı arayan herkesin...
ergenekon alçaklığının ilk mağdurlarından olan bilim insanı ve hayırsever aydın.
ömrünü, cüzzam hastalığının (lepra) anadolu'dan silinmesine adadıktan sonra, çağdaş yaşamı destekleme derneği gibi bir platformda, cumhuriyet kızlarının ve kadınlarının ezilmemesi için emek vermiştir.

ergenekon davaları sırasında, derneğin binası ve çalışanları alçakça ve anayasadaki tüm haklara aykırı biçimde aranmış ve gözaltına alınmıştır.
tüm bunlar yetmezmiş gibi, o aşağılık ve satılık dinci yandaş medya (kendi fıtratlarına yakışan biçimde) aklınıza gelebilecek her türlü küfürle bu kadıncağıza hakaretler ve yakıştırmalar yapmışlardır.

ruhu şad olsun, her boyutta ışıkla ve huzurla dolsun!
aramızdan ayrılalı 8 yıl oluyor. 18 mayıs 2009'da bizlere veda ederken ardında sana teşekkür borcu olan binlerce öğrenci bıraktın. hiçbir karanlık senin temiz kalbinle ortaya koyduğun eserleri silemeyecek. türk tıbbına ve çağdaş yaşama yaptığın katkılar ve yetiştirdiğin pırıl pırıl bireyler için sonsuz teşekkürler. ışıklar içinde uyu.