türkiye'de ölen ilk aids'li

selahi mustafa ürer. ve bu yüzden çok utanmış. iki kat daha derin ve üzerine kireç döküp gömerek en büyük utancı yaşatmışlar ya bu irdelenmesi gereken başka bir konu. gerçi 2013' de bile hala hiv virüsünün tokalaşmayla geçtiğine inan insanlarımız var.

http://www.gecmisgazete.com/?Turkiye-de_...
hafızamı zorladığımda benim de aklıma ilk murti diye biri geldi... gazetelerde o zaman baya bi olay olmuştu. müftülük kireçli mezarda gömülmeli falan diye fetva verdiğini hatırlıyorum, cenaze namazını, herhalde bulaşmasın diye maskeli bir imam kıldırmıştı.

(bkz: murtaza elgin)
ölmek zaten boktan bir şey değilmiş gibi bir de utanç içinde ölmüş gariban. aids ilk ortaya çıktığı zaman eşcinsel hastalığı olarak biliniyordu ancak çok kısa zamanda bunun böyle olmadığı anlaşılmıştı. işin en sinir bozucu yanı bu adamın üstüne ne 20 kilo kireç dökmeleri de ne de haberde adamın eşcinsel olduğunu belirtmeleri. hani adamın dinden çıkıp çıkmadığını bilmeden kendi bok beyinleriyle ötekileştirmişler ya insan en çok ona sinirleniyor.

bildiğim kadarıyla islamda bir müslüman ölünce ufakta olsa bir cenaze namazı kılınmazsa, cenazenin içinden çıktığı topluma günah yazılırmış. yani inandıkları tanrı bile bu kadarını emretmiyor. sizin dini kontrol eden ataerkil zihniyetinizi...
bugün hatrıma düştü murti ve selahi mustafa ürer. ölürken bile rahat yok bize. umarım gittiğiniz yerde huzura ermişsinizdir.hayatlarınıza yalnızca bir kişi alıp öylece devam etseniz yaşamlarınıza böyle sorunlarınız olmayacak.