türkiye gençlik birliği

ciddi şekilde takibe başlayacağım gençlik oluşumu.

türkiye gençlik birliği, 2006 yılı 19 mayıs'ında 40 farklı üniversiteden 65 öğrenci topluluğunun birleştiği dev bir kurultayla ankara üniversitesi dtcf farabi salonu'nda kuruldu. devrimci, vatansever ve atatürkçü gençleri temsil edebilecek merkezi bir örgütlenme ihtiyacı bu birleşmenin en temel sebebiydi. ülkenin en geniş gençlik kesimlerini temsil eden atatürkçü ve vatansever gençliğin örgütsüz olması kabul edilemezdi. temel ilkeler bildirgesi'nde ilan edildiği biçimiyle temel hedefler, kemalist devrim değerleri doğrultusunda gençliği birleştirmek, abd ve ab emperyalizmine karşı bağımsız türkiye için mücadele etmek, cumhuriyet devrimlerini ve cumhuriyet üniversitelerini gericilik karşısında savunmak olarak belirlendi.

kaynak: http://www.tgb.gen.tr/
geçen yıl bodrumda amerikan askerine çuval geçirme eylemi gerçekleştiren bir grup tgb li, dün de antalyada bu faaliyete kalkışmış. geçtiğimiz günlerde uçağımızın düşürülmesiyle şehit edilen pilot subay için girişilmiş bir eylem olarak adlandırılmış.
türkiye usulu neo-nazilerdir. nasyonel sosyalizmi savunan ne isa'ya ne musa'ya yaranamayan doğu perinçek taifesinin marifetir. chp ye kabul edilmeyen doğu perinçek'in partisinin isminden de vazgeçmeyerek kurdurduğu bu oluşum özellikle türk bayrağı ve atatürk posterlerini kullanması samimi chp'lileri etkilemiştir. kemalizm'in altı okundan "devrimcilik" okunun ve atatürk'ün söyleyip söylemediği tarihçilerce tartışmalı olan " bursa nutku"nun gazıyla toplumsal olaylar çıkarmaya pek meyillidirler. ha sözü açılmışken chp devrimcilik okunu ülkenin eğitim, bilim, teknoloji, ekonomik refahgibi etmenlerin ışığında muasır medeniyetler seviyesine çıkarılıp arkaik anadolu toplumunu dönüştürmek olarak tasavvur ediyorken işçi partisi ve tgb için bu ülkedeki azınlıkları ve kürtleri yok etmek anlamına gelmektedir.

(bkz: tgb'nin 24 nisanda odtü öğrencilerine saldırısı)
organizasyonları büyük. olmadıkları üniversite az gibi. genel başkanları arada sırada gözaltına alınıyor. ideoloji vs hak getire. netice olarak tüm argümanları amatör. bok attıkları akpliler ne yapıyorlarsa bunlar da aynısını yapıyor.
günümüzün dev-gencidir benim gözümde.
türkiyedeki 102 üniversiteden binlerce üniversitelinin katılımıyla ankara ahmet taner kışlalı spor salonu'nda bir toplantı gerçekleştirmişler. gençlik meclisi ismi verilen toplantıda aldıkları kararlar şöyle;

1)bugün birinci görevimiz emperyalizm destekli teröre karşı milli birliği sağlamaktır. türk gençliği bu birliğin sarsılmaz teminatıdır. terörle en ön safta mücadele eden türk askerine ve polisine güvenimiz tamdır.

2) türk gençliği, türkiye’nin önceliklerine göre hareket edecektir. öncelikli sorunlarımız olan terör ve ekonomik bunalımdan kurtulmak için ihtiyacımız; söz konusu milli birliği temsil edecek güçlü bir meclistir. cumhuriyetin temel değer ve kurumlarının devamlılığını sağlamak bir görev olmaktan çok zorunluluktur.

3) vatanseverliğimiz en belirleyici ve birleştirici ölçütümüzdür, atatürk vazgeçilmezimizdir. birliğimizi zedeleyecek olan evet-hayır kamplaşmasına geçit vermiyoruz ve vermeyeceğiz.

4) milletimizi 16 nisan 2017 tarihli halk oylamasında hayır oyu kullanmaya davet ediyoruz. gazi meclisimizi etkisiz ve yetkisiz kılarak, egemenliği ve birliği zedeleyecek fiili başkanlık sistemini reddediyoruz.

5) geleceğimize el konulmasına izin vermeyeceğiz! iş ve atama bekleyen milyonlarca gencin derdine derman olmayacak anayasa değişiklik paketine karşı; geleceğimiz için türk gençliği'ni hayir demeye çağırıyoruz.

6) gençlik sandık başına! bütün gençliği, oy kullanmaya ve oyunu korumaya davet ediyoruz. halk oylamasında sandık güvenliği için tüm il merkezlerinde gerekli önlemleri alacağız. milletimizin kararını yansıtacak olan sandıkların güvenliğini kimsenin ihlal etmesine izin vermeyeceğiz.

tam bağımsız ve gerçekten demokratik bir türkiye için birleşiyoruz!
vatanımızın bütünlüğü ve milletimizin birliği için vazifeye atılıyoruz!

yolumuz mustafa kemal’in yolu

yaşasın türkiye cumhuriyeti!
tgb ye gönül vermiş , mustafa armagan adli soysuz şarlatan adamı istanbul üniversitesine sokmayan arkadaşları tebrik etmek lazim ! keske herkes sizin gibi yürekli cesur devletçi vatansever olsa ! mustafa armağan denilen soysuz yunan tohumu olmak isteyen şahıs istanbul universitesinde soylesiye gidecekmiş arkadaslarda girişte onu karşılamak istemişler kendisi korkmuş gelememiş!