tywin lannister

bir diğer zeki, kurnaz, hırslı lannister daha. aslında gerçek bir lannister. çünkü bu adamın babası kelimenin tam anlamıyla ezik birisiydi. casterly kayasında kıçını yayıp otururken kendisine bağlı bulunan tüm lordlar bununla alay ederdi. tywin ise her geçen gün babasından nefret etti, soğudu. bir gün en sadakatsiz lordlardan birisi isyan etti ve tywin'in babası lordu esir aldı. buna karşılık lordun karısıda üç lannisterı esir aldı. tywin babasına, lordu üç parçaya bölüp göndermeyi teklif etti. babası bunu kabul etmedi. tywin babasına karşı olan son sevgisinide yitirdi.

neyse gene lordlar falan tywin'in babası ile dalga geçerken tywin dayanamadı kendilerine bağlı, muhtaç ve riyakar iki aileyi yok etti. yok etti. katletti. biçti. yer yüzünden sildi. her neyse. bu olaydan sonra the rains of castamere şarkısı yazıldı. bu şarkıyla hep gurur duydu. hatta kendisine saygısızlık yapan bir diğer lorda bu şarkıyı gönderdi.neyse işte bir gün bu tywin'in peder yedi tanrının yanına gitti. tywin, casterly rock'ın başına geçti. en saygın adam. en yüce lannister. zaten babasınında en büyük oğlu. ilk işi, babasının metresi mumcunun kızını cezalandırmak oldu. bu kadın, burasına çok iyi dikkat edin, babasının seks kölesi gibi parmağında oynatıp tywin'in anneciğinin takılarını takıp kıyafetlerini giyip casterly rock'ta ve lannisport'ta fink atıyormuş. tywin bu kadını çırıl çıplak soyup, halkın içinden geçirerek "ben hırsız bir orospuyum," demeye zorlamıştır. olaylar olaylar...

neyse bu adam her lannister gibi başka bir lannister ile evlendi. tabii o zamanlar kimse cersei ile jaime gibi ensestin dibine vurmadığı için bizim tywin falan kuzenle evlenebiliyor ancak. joanna lannister ile evlendi. bu kadın cersei ve jaime dokuz yaşındayken, tyrion lannister'ı doğururken öldü. bu yüzden ensest çocuklarıyla beraber tyrion'dan hep nefret ettiler. gerçi jaime o kadar nefret etmiyordu ama cersei falan neyse işte.

neyse bu adam aynı zamanda kralın sağ eli oldu. deli kral targaryen'in. baratheon isyan ettiği zaman kral bunu yardıma çağırdı, bu kayasından kalkmadı. üstüne üstlük robert baratheon'un güçlenmeye başladığı sırada yardıma geldim diyerek kralı kandırdı ve tüm ordularıyla beraber kalenin içine girerek kaleyi içten fethetti. bu sırada ensest oğlu jaime, kralı öldürdü, kral katili oldu. savaştan sonra kızı cersei'yi ayyaş robert baratheon ile evlendirdi. böylelikle tahta iyice yaklaştı. kraliçe babası oldu. isyandan sonra görevine batı muhafızı olarak devam etti.

ancak sık sık gereksiz harcamalara giren ayyaş damadı kral robert baratheon'a borç verdi. 3 milyon altın ejderhadan fazla.