ve kazanan

99 kişinin oylarıyla belirlenmesi ilgimi çekti. tabi bir de şebnem ferah'ın böyle bir projede oluşu izlememe sebep olacak.

ilk bölüm 21 şubat saat 20:00 de.
bu 99 kişi kim dediğimizde müzik insanları, meslek birliği üyeleri, konservatuvar öğrencileri, radyocular, televizyoncular, gazetecilerden oluşuyormuş. yarışmanın stüdyosu çok hoşuma gitti. ilk bölümde kazanan melis dağ isimli yarışmacı oldukça iyi bir sese sahip ve büyük finale gidiyor. yarışmada düellolar sonrasında para teklifleri yapılıyor. 15bin, 25bin tl gibi. ya sesine güvenip parayı almıyorsun yada kaybettiğini düşünüp parayı alıp gidiyorsun. ha birde ali endr ikilisindeki ali özcan of of neydi o öyle, o tatlılık, sesinin güzelliği. izmire selamlar.

şuradan izlenebilir; http://www.startv.com.tr/program/ve-kazanan
bu gece taylan adında bir yarışmacı var, ilk turu geçti. lakin annesi parayı alalım diye tutturdu, çocuğu gayet başarılı, kadın parayı alıp gideyim derdinde.
bahsedilen taylan'ın annesi sonraki turlarda kararı hep oğluna bıraktı, 17 yaşındaki taylan 10 ay 10 günde dünyaya gelmiş, anne karnında geçirdiği günleri hatırladığını söyledi ve gökkuşağı mesajı da verdi, tavırları da çok şeker. ve geceyi kazanan oldu, büyük finale gidiyor.

(bkz: taylan bayrive)
gününü ve saatini bir türlü oturtamayan yarışma. bi karar verin artık.
taylan bayrive finalde leyla isimli azeri kadını eleyerek birinci oldu. albüm ve 100bin tl nin sahibi oldu.
geçen akşam eve döndüğümde yemek yerken bir kısmını izleyebildim. malum yurt ortamında bu tarz yarışma programlarından haberimiz bile olmuyor, neyse.

taylan isimli çocuk whitney houston'dan i have nothing isimli şarkıyı mahvediyordu. ince sesli, tizlere çıkan bir şarkıyı kalın sesiyle söylemeye çalıştı! söylemeye çalışırken notaları kendi sesine uygunda çaldırmadı. sanki whitney houston. rezil etti şarkıyı. o elenir dedim, ki şebnem ferah'ta diğer yarışmacıyı seçmişti, izleyiciler o çocuğu seçti hayret ettim.