winx club

başıma bir şey gelmeyecekse ortaokula giderken ilk üç sezonunu deliler gibi izledigimi itiraf etmek istedigim cizgi filmdir. hatta öyle ki bu çizgi filmin yayınladığı televizyon kanalını acar yarım saat önceden tv karsısına geçer beklerdim ve çizgi filmin jenerik müziğiyle oynamaya başlardım. annem babam boş boş bana bakarlardı ama bir şey demezlerdi çünkü piremsesler gibiydim ben baba evinde * ayrıca favorim stella. hııı canım ya tam bir diva. baş karakter bloom ise tam bir kezban ve mıymıntı bence. diğer önemli karakterler: musa, flora, layla, tecna. dördüncü sezondan sonra sacmalamaya başladığı icin izlemeyi bıraksam da ilk üç sezonu iyiydi bence ön yargılı olmayıp bi bakabilirsiniz.
televizyonda yayınlandığı zaman daha ne olduğumu fark etmemişken erkek karakterleri ve diğer çizgi dizilerden farklı olarak kurgusu yüzünden deliler gibi bölüm kaçırmadan izlerdim, yeni bölüm geleceğini sanıp bölüm tekrarı yaptığı günler üzülür, ama tekrarı izleyebildiğim için yine sevinirdim. geçen yaz da hiç eziklemeden internetten bulabildiğim bölümlerini izledim. kötülenmesini de anlamıyorum hiç, bölümleri güzeldi, cinsiyetçilik yoktu, bölümler mutlaka bir mesaj verirdi ve benim gibi biri bile anlayabiliyorsa ulaştırabiliyordu bence, ya riven gibi bir karakter varken nasıl kötüleyebiliyorsunuz ki?
küçükken flora olup ortalığın anasını ağlatmama neden olan çizgi dizi.
w.i.t.c.h. serisini bitirdikten sonra izlemeyi düşünsem de beni pek tatmin etmeyecek diye düşünüyorum. ben de hep flora olurdum. sanırım toprak ve doğa güçlerine olan merakımdan dolayı. diğerlerinden çok daha cool geliyor nedense. witchde de cornelia'yım sonuçta. neyse sonuç olarak bir italyan yapımı daha. ve kabul etmesem de w.i.t.c.h. den daha meşhur olmuş bir dönemin okul çantaları ve kalemliklerini süslemişlerdir. en sevdiğim transformasyonları ise enchantix dir bu arada.