yazarların erken dönem çocukluk anıları

sanırım 5-6 yaşlarındaydım, bir akrabamızın 20'li yaşlarda olan ogluna aşık olmuştum. sırf onu görmek için evlerinin önüne gider bir köşede beklerdim. hepimizin buna benzer anıları vardır mutlaka.
benim 8 yaşımdan önce hatırladığım tek bir anı var. onu da buraya yazmak istemiyorum.
bundan başka 8 yaşımda ilkokul arkadaşım ile bizim evde evcilik oynarken biraz ileri gidip pantolonlarımızı indirip birbirimizin pipisi ile oynamıştık. kapısı kilitliydi odanın. biz tam doruk noktasına ulaşmışken annem geldi ve kapıyı açmayı denedi. bir panik ile toparlanıp giyinmiştik ama arkadaşım pantolonunun ön düğmesini kapayamamıştı ben kapıyı açtığımda. türlü kurnazlıklarla ben bunu gizlemeye çalışsamda annem bunu farketti. arkadaşımı evine gönderdikten sonra yarım saatlik salya sümüklü bir sorgu ardından tek hatırladığım "nolur bunu babama söyleme" dediğim.
sonra biz bu arkadaşım ile bu konuyu hiç konuşmadık. hatta aynı liseye gittik, ben 9 yaşımda okul değiştikten sonra ilk kez görüyordum onu. ben de hep merak ettim acaba hatırlıyor mu diye? hiç soramadım ama.
yaşımı tam hatırlamıyorum ama en fazla 9 belki 10, yazlığa geçmiştik ve inanılmaz sıcak bir yaz olduğunu hatırlıyorum...o kadar hiperaktif bir çocuktum ki artık yaramazlık yapmaktan bunun beraberinde kendime zarar vermekten ailem yorulmuş olmalıydı ki yazlikta beni çok fazla dışarı çıkarıyorlardı,
hiç unutmam bir gün yazlikta tanıştığım bir kızla ile muhtemelen benle yaşıttı, bahçeye çıkıp mutlu mesut çimenlerde oynuyorduk altlı üstlü yuvarlanıp egleniyorduk tıpkı bir heidi gibi hissediyordum kendimi :))) ne olduysa essek arısının peşine gitmekle oldu duvar kenarında kendilerinin yuvaları vardı(yıkık dökük bir duvar) zavallı hayvanlar kendi soylarını devam ettirmek üzeri orda koloni kurmuşlardı ve geleceğe yatırım yapıyorlar,tabi bende bunlardan habersiz yuvalarını yıkma planları yapıyordum,elime uzunca ve ince bir takta aldım ve uzaktan yuvaya doğru gitgel yaptım arkadaşım gülüyor bende gülüyordum derken yuvadan önce bir sonra beş derken elli tane essek arısı çıktı ve bana doğru geldiler gerisini hatırlamıyorum sanırsam arkadaşım kaçıp kurtarmış kendini gözümü açtığımda kafamdan vücudumun belki yerlerinden delik deşik olmuşum :)))
1 hafta hastanede yattığımi söylüyorlar
belki de ilerde sağlık sektöründe olacağım bunca yaramazlıklar yaparak kendime zarar vererek hastaneye kaldırılarak sektörde olacağının göstergesi idi :))