ziraat bankasının kanser tedavisi görenlere ihtiyaç kredisi vermemesi

bankanın yeni aldığı bir kararıdır. olaya kanserli hasta eşittir ölü düsturuyla yaklaştıklarından akıllıcadır. zira ne o insanların yaşamak için, ilaç temini için kredi de olsa para bulma çabaları kimsenin umrundadır ne de yürüyen ölü muamelesinin yaşama tutunma çabalarını etkileyeceği kimsenin umrundadır
bakanının kanserli hastaya sadaka verdiği devletin bankasından beklenecek bir hareket. kutluyorum sizi sosyal devlet ve kurumu.
sadece ziraat bankası ile sınırlamamak lazım.
rahmetli dayım, kanserden vefat etti. bir ilçe ortamında yaşıyordu ve ilçenin ileri gelen esnaflarındandı.
kanser teşhisi konulmadan evvel kullandığı krediler vardı. bilirsiniz her kredi kullanan vefat güvencesi ile ilgili olarak sigortalanır genelde. banka kendini emniyete almak adına alacağını sigortadan tahsil eder normalde, ama elbette ilişkili olduğu sigorta kuruluşu da akraba kuruluşlar olduğu için bunu aslında güvence gibi değil de hazır prim parası tahsil edebilmek için yapar.
ama ilçe küçük olunca ve de haber duyulunca, normalde yıllık olarak yenilenmesi gereken sigortayı yenilememiş ilgili bankalardan biri. dayım vefat ettikten sonra da krediden kalan parayı mirasçılarından talep ettiler. o gün bugündür o bankayı ve sigorta şirketini nefretle anarım.
siz siz olun hele ki küçük bir şehirde yaşıyorsanız bu tür haberlerinizi banka ortamlarında paylaşmayın, tavsiyem odur. edepsizlikte son sınırı çoktan aştılar çünkü ve önüne geçebileceğiniz hiçbir değer yok şu anda.