zorla fal baktırmak

fal bakmayı biliyorsanız; hisleriniz kuvvetliyse, yakınlarınızın sizi her gördüğünde kolundan tutup "gel kahve içelim de bi fal bak be" dediği olaydır.
benim bi arkadaşım var düşman götüne hiç anlamaz tutturmaz beni görünce hadi bi kahve içelim falına bakalım diye tutturur ne hikmetse artık
bunun bir de alt metni var sevgili arkadaşlar, etrafımızda öyle hin öyle çakal insanlar var ki ne yapacakları hiç belli olmuyor. anlatıyorum:

bana surekli kendisine fal bakmam konusunda israrci bir hanim arkadas vardi. neden boyle bi istegi vardi, bunu neden benden istiyordu anlam verememistim. bu arkadas bir gun sana kahve ismarlayayim deyince olur dedim, bi baktim turk kahvesiyle geliyor, neyse ictik ettik kahveler bitti kapatti fincani e artik bi falima bakarsin... ben de ayip olmasin diye biseyler dedim demesine de, benim kahve zaafimdan faydalanip bana fal baktirdi resmen. her neyse olayi cok uzatmayayim sonra ortak bir arkadasimizdan duydugum olayin arkaplanina geleyim; meger bu arkadasin bende gonlu varmis ve soyle dusunmus, "simdi ben buna fal baktirtsam, o da bana karsi bos degilse ona gore seyler soyler falda, ben de ogreniveririm.". neyse ki falda kendimle alakasi olmayan bi kismet sallamistim da ucuz yirtmisim...

ama yuh dedim arkadas! agzimizdan cikan her kelimeye yaptigimiz her eyleme bu kadar dikkat etmek zorunda olmayalim lutfen, cok rica ediyorum. sinsiligi, icten pazarlikliligi falan bi kenara birakalim. bu ne lan!

(bkz: bu da boyle bir animdir)
psikologa gidip o kadar parayı verdikten sonra sıkıntılarınız unutup saçmalamak yerine hoş sohbet falcıyı buldunuz mu beleşe içinizi boşaltabilmenizi sağlar.
başka şekilde söylesek hunharca katledecek millet elinde kartla kahveyle spoiler verince içli içli bakmaya başlıyor. *
fal işi içten gelen bir his.eğer kenini iyi hissdersen bakıp birşeyler saçmalarsın olur biter.ama bazı insanlar sanki ikici dünya savaşının başlangıç emri verecekmişte sonunu merak ediyormuş gibi davranıyorlar.sonra sen bir iki salladıktan sonra.aa hiç bakmadın neden bakmadın kötü bir şeymi var ? diye kafa sikerler.
falcı fala bakmak istiyyorsa baka bakmazsa bakmaz.zorlamayalım lütfen.
hadi hadi bakarsın diye zorlanır 2-3 diyişle o da ikna olur sonra bi bakar durmak bilmez