1 ocak 2017 istanbul reina saldırısı

an itibariyle yılbaşı eğlencesi silahlı taranmış olduğu bilgisi son dakika olarak verilmekte ulan 2016 yı aramayız inşallah. sanırım yılın ilk terör saldırısı
yeni yıla umutlarla gireli daha 1 saat geçmemişti ki, lanet olsun! yayın yasağı yok, twitter, facebook, instagram, youtube erişime açık.

sorumluları belli.

https://twitter.com/ibnetorian/status/8...
ölü sayısı 39 olarak açıklanmıştır. yayın yasağının getirilmemesi insanın aklına değişik şeyler getirmektedir. *
2017'nin gidişatı hakkında bir işaret olması ihtimali fazlasıyla korkutucu.
saldırgan istanbul esenyurt'ta çocuğuyla beraber yakalanmış. ayrıntılar geliyor diyor tüm acanslar.
abdülkadir masharipov'un ülkedeki tüm bağlantıları bulunana kadar bir bir tüm bildiklerini ortaya dökmesi gerekiyor. canlı yakalanması için riskler alındı, konuşmuyorsa da zorla konuşması sağlanacak. 39 kişiyi öldüren 71 kişiyi yaralayan birinin pamuklara sarıp sarmalanacak hali yok. keşke her şey sizin kitaplardan okuduğunuz gibi toz pembe olsaydı. ama işte sizin tahmin ettiğiniz gibi olmuyor bu işler. çok sevdiğiniz amerika'da da, fransa'da da, ingiltere'de de böyle uygulanıyor. evde gördükleri anda vurabilirlerdi de! bu adam tüm bildiklerini paylaşsa da paylaşmasa da hayatının sonuna kadar hapiste ölmeyi bekleyecek. ona evini açan ve beraber yaşadığı diğer kişiler de aynı şekilde, bu caniye yardım ve yataklık etmeleri kabul edilemez ve bu saatten sonra gün yüzü görebileceklerini sanmıyorum.

tabi sosyal medyada saçmalayan bir yığın gerizekalı da var. çocuklarını ve eşini hedef alan, tüyler ürperten şiddet çağrıları barındıran paylaşımlar. çocukları ve eşi bu katliamdan sorumlu değiller. yapmayın!

bir de zamanında bu ve buna benzer tiplerin toplu şekilde bayram namazı kılmalarına, toplu şekilde iftar yemekleri düzenlemelerine, yürüyüşler yapmalarına izin verildi bu ülkede. hükümet de, siyasiler de, emniyet de, bakanlar da vb. bir çok sorumlu var bu işin buralara gelmesinde. umarım hepsi günü geldiğinde yargılanır.

edit: aa tabi evet, polis kapıyı çaldı "hadi bebeğim gidiyoruz, seni gözaltına alıyoruz" dedi. o da "tabiki tatlım, hadi emniyete gidelim" dedi! hangi hayal dünyasında yaşıyorsanız artık! o dünyanızda da bütün teröristler ciciş, bitane...