10 kasımda bile sol framede hiç atatürklü başlık olmaması

sözlük yazarlarının atatürk'ü anmadığı anlamına gelmeyen, aşırı tepkinin yersiz olduğu durumdur..

sözlük yazarları abazalıktan genelde birbirlerinin sik boyu ölçüsü ve kim kaç kere götten yemişle daha çok ilgilendiği için, birbirlerinin resimlerine bakıp 31 partileri çektiği için ve ülkemin diğer siktiğimin müslüman ülkelerinden farklı olmasına sadece ve sadece atatürke borcu olduklarını unuttukları için sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

bu arada bilmiyorum izleyen var mı ama 1 hafta önce suudi arabistanda bir arap yanında çalışan işçiyi öldüresiyde dövdü, sebebide karısının yanlışlıkla saçlarını görmesiymiş.
amk ülkesinde, atatürk'ten bahsedince kemalist cehapeci, bahsetmeyince de şakirt vs yaftası yersin. işte öyle bir durumdur.
güldüren başlık.
anam bu ibnenin kemalisti de ne çirkef ne komik ne çamur oluyor arkadaş.ben şimdi atatürklü başlık açmadığım zamanlar da yazarların resmine bakım asılıyomuşum ya allah beni kahretsin.
isteyen istediğini açar yazar özgür bir ortam değilmiydi burası yoksa sikindirik eğitim sistemimizin bir devamı mı?
burdan ayı sözlük yönetimine seslenmek istiyorum sözlük müfradatına atatürk ilke ve inkılapları dersi falan koysun da ben gibi kemalist olmayan ibneler 31 çekip saygısızlık yapmamayım.
oha resmen oha lan bu kadar saygı duyduğun bir insanın adı nasıl göt,31 gibi argo cümleler için de kullanıyorsun vesayet.
sitem edilmesi doğrudur, onca cinsel içerikli popüler girdilerin yanında tuhaf dursa da... hatta kendimi ayıplıyorum, o gün girip de bir şeyler yazmadığım için.

doğrudur da, çıkıp evet atatürk'ü seviyorum demekle diktatör yanlısı, vatanımı seviyorum demekle faşist, türk olmaktan gurur duyuyorum demekle ırkçı yaftası yapıştırılıyor. bir de üstüne, "efenim siz zamanında..." cümleleri gelmez mi? sanki karşındakini yıllardır tanırmış, en ince detayına kadar yaşamını bilirmiş gibi...

eh, önyargı denilen şeyin "ben adamın ne mal olduğunu ilk görüşte anlarım" diye tavırmış gibi süslenerek insanların üzerine notlar yapıştırmayı haklı gösterdiği diyarlarda normaldir.

- alevi ama iyi.
- kürt ama kültürlü.
- gay ama belli değil.
- dini bütün ama çok çağdaş.
- ateist ama vicdanlı.
- kadın ama erkek gibi sağlam duruşlu.
- zengin ama dini bütün.

....böyle varyasyonlar sürüp gider. bunların, yarısından çoğunu hayatında duymamış birileri var mı? ya da söylememiş. gay, biseksüel, transeksüel, ayı bilmemne... kendimizi bu özelliklerimizden dolayı otomatikman duyarlı görsek de, ne yazık ki bu özellik tek başına bizi iyi biri yapmaya yetmiyor. iyi biri olmak, ne yazık ki çok ama çok zahmet istiyor.

her neyse. uzun lafın kısası. atatürk'ü seviyorum ve bu ülkenin başına gelmiş en en en iyi şeylerden biri olduğunu düşünüyorum.