12 dev adam

ülkemizin erkek basketbol takımına söyleniyor. şuan devam eden eurobasket 2017 avrupa şampiyonasına katılan takımımız için ceza da bir parça hazırlamış. şarkı iyi de takım cidden çok zayıf, çok tecrübesiz.

hiç umudum olmayan bir rüyadır, şu an futbolda bile 15 sene öncesine göre çok yetersiz ve artık kazanılması çok zor olan bir duruma dönüşmüştür. 15 sene dememin de bir sebebi var, yıl 2002 ydi , örnek basketboldan değil fakat futboldan da olsa 15 sene önceki türkiye ile bugünkü türkiye arasında dağlar kadar fark var!

12 dev adam 2010 yılında dünya kupasında amerika'ya yenilerek dünya ikincisi olmuştu. turnuva türkiye'de düzenlenmişti.

12 dev adam 2001 yılında avrupa kupasında yugoslavya'ya yenilerek avrupa ikincisi olmuştu. turnuva türkiye'de düzenlenmişti.

nereden nereye!
ne yazık ki futbolcular kadar konuşulmayan adamlardır. adamların dipleridir.
2019 dünya kupasında japonya, abd ve çekya'nın bulunduğu gruptan çıkamamıştır.
amerika maçında uzatmalara kal. salak bir oyunla ve üst üste 4 serbest atış kaçırarak galibiyeti amerikaya hediye et. sonra da git çekyaya farklı yenil. cidden bu dünya kupasında midemi bulandırdınız.
u17 takımı istanbul'da düzenlenen dünya kupasında dünya 3.sü oldu. daha önce de dünya 2.liğimiz vardı. altyapı basketbolunda başarılar elde ediyor olsak da bunu a takım seviyesine taşıyamıyoruz. örneğin en son hazırlık maçında fransa'dan 50 sayı fark yediler. hatta bu hezimetten sonra basketbol federasyonu, a takımın katılacağı bir sonraki hazırlık turnuvasına sakatlıkları bahane ederek katılmama kararı aldı.

u17 dünya kupalarında tarih boyu amerika dışında şampiyon olan başka bir ülke yok. sanki 17 değil 20 üstüler, nasıl bu kadar hızlı gelişiyorlarsa maçlarının neredeyse hepsini 70 sayı 80 sayı farklarla kazanıyorlar.