15 mart 2019 yeni zelanda'da cami saldırısı

bugün cuma namazı için toplanan müslümanlara yapılan saldırıdır. yeni zelandalı bir ruh hastası tarafından 50'ye yakın müslüman cuma namazı kılmak için toplandıkları bir camide katledilmiştir. katilin kendi çektigi videonun linkini veriyorum. hassas olanlar seyretmesin:
http://sendvid.com/qy4que4j
terörünün sadece din ile ırk ile olmadığının kanıtıdır. bu tamamen kin kaynaklıdır. bütün terör eylemlerini bitirseniz bile kin duygusunu yenebilen fertler yetiştirmedikçe terör asla bitmeyecektir.
izlerken kanım dondu. işidden hiçbir farkı olmayan katliamdır. saldırganın saldırı öncesi yayınladığı manifestosunda türkiye ile ilgili bölüm şöyle:

"türklere" başlığının yer aldığı bölümde şu ifadelere yer verilmiş
"topraklarınızda huzur içinde yaşayabilirsiniz, size zarar gelmeyecek. boğaz'ın doğu yakasında. ama boğaz'ın batı yakasında bir yerde yaşamayı denerseniz, avrupa'ya gelirseniz sizi öldüreceğiz. konstantinopolis'e gelir, tüm cami ve minareleri yıkarız. ayasofya, minarelerden kurtulacak ve konstantinapolis hak edildiği gibi tekrar hristiyan şehri olacak.

şansınız varken kendi ülkenize kaçın."
-kanım dondu izlerken
-dünya popülasyonu arttıkça psikopatlık seviyeleride çeşitleniyor, bu tipi eyleme geçmiş hali
-terör
-her teror eyleminde oldugu gibi amaç korku salmak, benzer bir karşı reaksiyon görmek, böylelikle yine benzer bir terör eylemi için kendilerine sebep oluşturacaklar
-keske götleri yese de bütün terör örgütleri birbirlerini öldürüp bitirse sıradan savunmasız halka saldırmak yerine o zaman dünya gelişmeye ve konuşmaya daha açık bir yer olacak
-yoksa zaten birkaç bin yıl içinde soyumuz tükenecek gibi görünüyor