16 eylül 2014 lady gaga istanbul konseri

2012 yılında born this way albüm lansmanı kapsamında türkiye'de konser verme planı yapan ancak aynı yıl mdna tour nedeniyle madonna ile pişti olma ihtimaline binaen bundan vazgeçen şarkıcının the artpop ball tour kapsamında avrupadaki ilk durağı.

konser turuna avrupa ayağında istanbul'dan start vermeyi düşünen şarkıcı; 16 eylül akşamı itü stadyumda olacak. biletler 05 mayıs 2014'den itibaren satışa sunuluyor. daftpunk, avicii gibi isimlerle yeni albümünü hazırlayan ve sık sık instagram hesabından stüdyodaki canlı kayıt fotoğrafları paylaşan madonna cephesi ise aynı aylarda interscop'tan yeni albümü yayınlamayı planlıyor.
konser alanı gay barları aratmayacak olan konser.
(bkz: iğrençsiniz ibneler)
sahne önü bilet fiyatlarının asgari ücretten yüksek olacağını düşündüğüm konserdir.
diamond circle erken giriş biletlerinin tükendiğini görünce afalladığım konser. * *

ayrıca, 59. eurovision şarkı yarışmasının kazananı olan conchita wurst'ün de sahneye çıkacağına dair dedikodular dolaşmaktadır. *
heyecanımın tavan yaptığı konser.
5 yıldır canlı canlı bad romance söyleyeceğim anı bekliyorum. fransızca kısmı bile aksatmadan ezbere biliyorum. olur da dünyanın sonu gelir bi şey olur bu konseri göremezsem o zaman bu dünyanın benden çekeceği var.

tabi bir de havalimanı inleten ve konserin %80ini oluşturacak bebetolar arasında biraz utanacağım rah-rah-ah-ah-ah-ah rama-ramama-ah gaga-ooh-la-la! want your bad romance diye bağırırken.
güzeldi. muazzam değil ama mükemmeldi. bunun en büyük sebebi de konsere gelen kitlenin hakikaten alakasızlığıydı.

gaga'nın o kusursuz sesi, performansı, içtenliği ve bitmek bilmeyen enerjisi ile şov harikaydı; öyle ki set list'in dışına çıkıp you & i söyleyerek mest etti. bir an olsun eğlenip-eğlenmekten durmadı, durdurmadı. sahaiçindeydim, gitmeden önce diyordum ki ''herhalde tıklım tıkış, herkesin tek vücut olduğu bi şey olur'' ama öyle olmadı, çılgınlar gibi dans ettim. hele de bad romance'e sıra gelince kendimi kaybettim. en öndeki aşırı little monster arkadaşlar dışında öyle her şarkıya eşlik edilmediğini duyunca açıkcası benim bile moralim bozuldu, anca paparazzi, alejandro ve bad romance'te biraz tüm kalabalık da eşlik etti. bad romance zaten başlı başına efsaneydi (harajuku olaylarından hoşlanmasam bile), resmen 6 yıl beklediğime değdi diyebilirim.

sadece müzik değil, her ne kadar bir pazarlama stratejisi de olsa gaga gerçekten bir kez daha neden bu kadar benimsendiğini gösterdi. o iran'lı hayranını sahneye çıkartıp hepimizi kıskançlıktan çatlatırken ona sarılması, born this way söylemeleri... hangi şarkıda hatırlamıyorum ama o yaptığı ''farklı olmaktan korkmayın!'' konuşması ve ''bu gece buradaki gaylerin ellerini kaldırmalarını istiyorum, bu dünyada farklı olmak zordur ve ne olursa olsun tanrı sizi seviyor'' diyerek gönlümü bir kez daha fethetti. hani gerçekten, belki çok banal gelicek ama o an orada hissettiğim o kabul edilme, o huzur hissini, o samimiyeti anlatamam."tonight we celebrate acceptance, tolerance, and love" diyerek pride bayrağını daha da yükseğe kaldırmasını söyledi.

ölmeden önce yapılması gerekenler listesinden bir tanesini daha sildik, bir dahakine en önden bilet alıp gaga'yla karşılıklı dans etmek daha harika olur!
lgbt aktivistlerinin gökkuşağı bayraklarıyla katıldığı konser. görünüşe göre gaga'nın kostümleri de pek bir havalıymış. sanki biraz kilo mu almış, bana mı öyle geldi.
gaga'nın the artpop ball tour turnesindeki başlangıç konseridir. kadına bir hayranlığım yok; albümlerini takip de etmem, ama yanındaki kel yakın korumasının fanı oluyorum şuan.