16 yaşındaki kızın eşcinsel kulüpte ne işi var

efendim tüm bunamış magazin başını iş bulamadıkça malum bu ara aleyna tilki'ye sardı. ama konu kızın 16 yaşında olması değil elbette konu gay barda sahne alması. nasıl olur da böyle bir yerde sahne alır nefreti. lakin yorum yapan menopoz sunucu ablalar "kaka aleyna tilkiiiiiiiiğğğğ aleyna cıs aleyna" diye dalga geçip kıza hakaret ediyorlar. 16 yaşında kulüpte şarkı söylemenin kıza zararları konu yapılacağına "gay kulüppppppp" çığlığı ile sözüm ona leş leş vurgu yapıyorlar.

yahu o kadar sıkıntı dert var götümüzde bombalar patlıyor hâlâ bunların aklı gay bar kötüleme hikâyelerinde... madem o kadar hassas bir boksun programa psikologla çık seni samimi bulalım.

16 yaşındaki kız çocuğuna evlilik hakkı veriliyorsa, o alkollü mekanda da çıkması aladır. annesi babası bunu dert etmezken neden başkaları bunu sıkıntı ediyor anlamış değilim.
bu kızı sonunda ailesinden alıp verecekler bir arap aşiretine bak o olacak. korkarak izliyorum böyle şeyleri, toplum mühendisliklerini nasıl da yürütüyorlar.
9 aylık bebeklere, 3,5 yaşındaki çocuklara tecavüz edilirkwn neden ses çıkarmıyor bu insanlar?
tecavüzün hak(!) görüldüğü bir memlekette muhafazakar bakış açısının pohpohlandığı bir uyarı(!) şekli. süreç şu şekilde işler: 16 yaşındaki kız götü başı açık diyerek uyarılır, baktılar olmuyor eşcinsel külupteki görüntüleriyle yüksek perdeden dikkat çekilir, ardından başına gelecekler hakkında bilgi sahibi edilir. sonra istenmeyen bir durum olursa çok üzüldük ama böyle olacağı belliydi diye naralar atarlar.

(bkz: bir başkadır benim memleketim)
18 yaş sınırından ötürü kulüpte olup olmaması belki tartışılabilir ama eminim ki eşcinsel kulüpte olması onun şansınadır. burada en azından güvenlik mevcut, peki ya dışarda kıyafet, cinsel açlık, saatin geç olması, çıtır eş kavramının acısını çocuktan çıkarmak gibi bahanelerle tetikte bekleyen aç kurtlar? insan bazen düşünüyor; yeni doğmuş bebeğine daldaki meyve anlamı yükleyen babanın yer aldığı toplumun aynası niteliğindeki aile mi, öğrencisine tecavüz eden maneviyat üstü bir değere sahip kuran kursu mu, kadınlar sokağa çıkmamalı/kız çocukları okumamalı yoksa yaptığına katlanırı savunan hükümetin koruduğu dışarısı mı daha güvenilir.
katıldığım önerme. linç edilmeden önce açıklayayım.

cinsiyeti ne olursa olsun 18 yaşının altında bir bireyin herhangi bir klüp, bar vs. bir yerde olması, sahne alması yanlıştır. 18 yaşının altındaki bireylere çocuk dememizin bir nedeni var. söylemin sözde muhafazakar iktidarın dili olduğunun farkındayım, ama bu açıdan bakıldığında yanlış değil.

öte yandan, kadınların tecavüze uğramaları ve tecavüzcülerin almaları gereken cezaları almamaları, çocuk yaşta evlendirilmeleri, kadınlara yapılan baskılar bu durumu meşru hale getirmez. kadınlara tecavüz kabul edilebilir değil, çocuk gelenler tecavüz edilebilir değil, kadınlara yapılan baskılar kabul edilebilir değil ama bir çocuğun bir gece klübünde olması da doğru değildir. muhafazakar iktidara karşı çıkacağız diye çocukların uygunsuz ortamlarda bulunmalarını hoş karşılamamayız.