20 ağustos 2016 gaziantep patlaması

sokak düğününü hedef alan saldırı. canlı bomba olduğu tahmin ediliyor. ışid tarafından yapıldığı, çok sayıda ölü ve yaralı olduğu haber edilmiş. teröristlerin artık düğünleri hedef alıyor olması da ayrı bir durum tabi. daha önce polis, asker gibi birimleri hedef alan saldırılar artık halkı hedef alır hale geldi.

http://sendika10.org/2016/08/gaziantepde...
kendimi trajikomik bir mayın tarlası oyununda hissediyorum artık. "ah, bu seferde katliam benim bulunduğum yere denk gelmedi" düşüncesi var kafamda. bir yandan hayatta kaldığım için şükrediyorum, bir yandan her şeyden nefret ediyorum.
detayları öğrendikçe kahrolma sebebi. işid'in gaziantep emiri hücre evi baskınında öldürülüyor daha doğrusu bu herif baskın esnasında kendini patlatıyor. sonrasında notlar ele geçiriliyor, notlarda ayan beyan " buralarda düğün çok yapılıyor, saldırmak için izin istiyoruz" cümleleri geçiyor. tüm bunlar bilinmesine rağmen önlem alınmıyor.

ekranlar ise ayrı bir iğrençlik. cnn'de sunucu " düğün kimin düğünüydü" sorusunu soruyor ( düğün hdplilerin düğünü). mhpli faşist, pkklıların yoğun olduğu yerde oldu diyerek ısrarla kimlik üzerinde durarak söylemlerde bulunuyor. insan öldü ulan insan, çocuklar var o düğünde. patlamanın gerçekleştiği yer evet bir düğün, mahalle kürtler kadar alevilerin de yoğunlukta yaşadığı bir mahalle. yakınlarda cem evi var.

düğünlerin hedef alınması noktasında notlar bulunuyor ve devlet kılını kıpırdatmıyor. bir tek sizin canınız mı değerli? illa sizin canınız mı hedef olunca üst düzey önlem almanız gerekiyor?


bu zamana kadar isid'in duzenledigi saldırılara bakıyoruz; toplumun muhalif kesimleri hedef alınmış; alevilerin, kürtlerin katıldığı mitingler vs. bir de turistler. 10 ekim katliamına bakıyorsun mesela, tüm ilerici stkların katıldığı(katılım çağrısı yaptığı) geniş çaplı bir miting; alevisinden kürdüne sosyalistine kadar. şimdi düşünelim, haftalarca meydanlarda demokrasi nöbeti oldu, akp mitingleri duzenlenildi tek bir bomba dahi patlamadı. ( iyi ki de patlamadı) iktidar yanlısı mitinglerde tek bir bomba dahi patlamadı.

gaziantep'in kimler tarafından isidin cirit attigi bir il haline getirildiği sorgulanmalı. bir anda türemedi ya bunlar?
bu işte kimlerin işbirlik yaptığı çok açık değil mi?

faşistliğiniz de, savaş aracılığıyla sivil kanı üzerinden birbirinize vermeye çalıştığınız mesajlar da batsın. allahın belaları.
sevdiğim insanlara bir şey olmadı diye sevinip 5 dk sonra bu sevinçten utanır hale geldim interneti yavaşlatmak yerine bunlara bir çözüm bulmak gerekirken akrabalarını aldığı istihbarat kendine hakaret varmı diye baksın. herkes işini yapsa keşke canlar yanmasa ülke ülke değil mayın tarlası oldu artık.. kendi elimizle beslediğimiz ışid e tabiki laf söylenmeyecek gene pkk denilecek böyle böyle nefret ettirdiniz böyle böyle insanları paranoyak ettiğiniz bir ülke olduk artık başimiz sağ olsun allah mekanlarini cennet eylesin. sizde her yeri kisitlayin kapatin ama o bildiğiniz gerçekler savunduğunuz din umarim yakanizi birakmaz.
nasıl bir acıdır tarifi olmayan, düğün ulan düğün insanların en mutlu gününde gelinin duvağına kanı reva gören namussuzlar. daha kaç halayın başını ölüm çekecek? adaletinizi,inandığınız bütün doğruları, yaşanılır kılmaya çalıştığınız bu dünya götünüze girsin.
alnımızın çatından vurulduk.. ölüm yerin dibine girdi..biz kahrolmadık gittik..