8 ekim 2017 abd'nin türkiye'den vize başvurularını askıya alması

abd büyükelçiliğinden yapılan açıklamaya göre vize başvuruları süresiz olarak durduruldu.. tarihte daha önce karşılaşılmamış yüksek perdeden denilebilecek bi yaptırım diyebilirim. bir süredir bildiğimiz ama kamuoyuna yansıtılmayan iplerin gerilmesi bu şekilde sonuç verdi demek.. geçen haftaya kadar abd güzellemesi yapan medya ne diyecek merak ediyorum..

yorumsuz açıklama ise şu şekilde
'son zamanlarda yaşanan olaylar, abd hükümetini türkiye cumhuriyeti hükümeti'nin abd misyonu'nun tesisleri ve personelinin güvenliğine ilişkin, taahhütleri yeniden değerlendirmek zorunda bırakmıştır. söz konusu değerlendirme sürecinde büyükelçiliğimiz ve konsolosluklarımıza gelen ziyaretçi sayısını en aza indirmek amacıyla şu andan itibaren geçerli olmak üzere türkiye'deki tüm abd diplomatik misyonlarındaki göçmen olmayan vize hizmetleri askıya alınmıştır.'
amerika'da bekleyenim ya da bi sevgilim yok ki bu haber bana kosun.

twitterda layn ağlıyor şu an, hangi ara amerikalı sevgili yaptınız sinsiler :)
kaçabileceğimiz ülkeler azalıyor dedirtecek hadise.
türkiyede misilleme yaparak abd başvurularını askıya almış. sabah sabah gülsem mi ağlasam mı bilemedim. sevineyim bari canım ülkem altta kalmamış hemen karşılığını vermiş. süper güç olacağız ya ses etmeyin!
karşı atak olarak bizim de vizeleri askıya almamız çok ciddi ve sert bir yaptırım olmuş yalnız. bu kadar ileri gidilmemeliydi. abd vatandaşları kederden kendilerini atlas okyanusu sularına bırakmış intihar etmeye çalışıyordur şu an.