800 lira büyük para geçinirsiniz

çalışma ve sosyal güvenlik bakanı faruk çelik'in çok yerinde tespiti. çok bile o para, peynir dediğin ne ki, hele hele ekmek nedir bilmeyiz biz. amk çünkü 800 lira o kadar çok büyük para ki, eti kemiksiz yiyoruz akşam yemeklerinde o derece, götümüze soktuğumuz buzlu bademler de cabası. ev desen devlet veriyor, elektrik, su bedava, hastaneler davetle bizi çağıyorlar, gelin bizde tedavi olun diye. bitmez yani o para harca harca. boşuna demişler, zenginin parası züğürdün çenesini yorarmış diye, anlaşılan bakanın çenesi yorulmamış, pis fakir n'olcak.

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?a...
"madem öyle, siz neden bilmem kaç tl maaş alıyorsunuz?" diye cevaplandırılması gereken saçmalık.
..diyen sayın bakanımızın antalya seyahatinde kaldığı otelin gecelik ücreti yaklaşık 800 liradır..* varın hesap edin paranın büyüklüğünü
aylık +10.000 tl geliri olan birisinin beyanı.
köleler için gayet uygun miktar.sayın bakanımız doğru bir söz söylemiş.ne de olsa biz bu devletin kapitalizme peşkeş çektiği modern köleleriz.
çalışma ve sosyal güvenlik bakanı faruk çelik: "asgari ücretle geçinilmez diye bir şey yok. geçinirsiniz. ona mahkumsanız 800 tl büyük para" demiş. sanırım dünyanın en kısa fıkrası bu ! fıkranın başrol oyuncusu da 11600 tl aylık maaşı olan hortumcu faruk çelik !
bursanin yarisini kardesi ve kendi adina kapatan, ustelik sosyal adaletten sosyal guvenlikten sorumlu bir bakanin bu laflari etmesi ulkedeki sosyal mantiginin ne denli geriledigini gosteriyor sanirim. aclik sinir yeterli dediginin bir bucuk kati, bu bakan bunun farkinda degil sanirim yada yanlis ulkenin bakanligini yapiyor farkinda degil