abdullah cömert

gezi parkı eylemleri bahane gösterilerek, hatay'da başına isabet eden tek kurşunla öldürülen chp gençlik kolları üyesi 22 yaşındaki genç.

kışkırtılan sivillerin mi yoksa polisin mi öldürdüğü henüz tartışma konusu olmakla birlikte, cömert'in öfke suçuna kurban gittiği gerçektir.
gezi parkı direnişine destek olmak amacıyla antakya'daki gösterilere katılan ama kafasına aldığı darbeler sonucunda yaşamını yitiren kardeşimiz. 22 yaşında gencecik bir insanın yaşamının solmasına neden olan polis şiddetini de, kibrinden dolayı hala özür dilemeyen ve nefret tohumları ekmeye devam eden rte'yi de asla unutmayacağız... mekanın cennet olsun kardeşim, rahat uyu...

(bkz: haziran'da ölmek zor)
polisin ilk günden itibaren vahşice bir sekilde insanlara saldirmasina, evlerin, binalarin içine gaz atmasina, insanları komaya sokmasina, akp diktatörlüğünün her türlü gaddarligina ses çikarmayip, "tencere tava seslerinden çocugum uyuyamadı" diyerek serzeniste bulunanlarin görmediği cinayettir.
bir genç öldürüldü...o gezi parkı'na bu gencin adını versinler...sezen aksu "erdal eren" için bir şarkı yapmıştı...keşke, bu gencin de bir şarkısı olsa...bir köşede de son yazdıklarının yazılı olduğu bir lehva ve christopher park'ta(newyork) ki gibi bembeyaz bir bankta otururken ya da çimenlere uzanmış kitap okurkenki halini gösteren bir heykeli, tam öldürüldüğü yaşta...
bat dünya bat! haziran lanetli... cinayet kokuyor. rahat uyu mezarında çocuk. duvarıma yazacağım adını ve adaletsiz dünyanın, kibirli insanların seni gencecik yaşında bizden aldığını unutmayacağım. ilahi adalet bunu yapanların yanına komaz.