afyon doğal afet şehitleri

05 eylül 2012 tarihinde afyondaki askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamada hayatini kaybeden 11 i henüz 15 günlük acemi er 25 askerimizin ölümünü tanimlayan kategori. bu kategorilendirme hem bu 25 ana kuzusunun " havadan" , "sudan" bir nedenle hayatlarini kaybettiklerinin itirafi, hemde, dogal afet denilerek olayin üstünün örtülecegi ve sorusturmanin derinlestirilmeyerek, bu faciaya sebep olanlarin aklanacagini gösteriyor. zaten mühim olan lokum- kilim muhabbetleriyle güzide afyonumuzun turizmine katkida bulunmaktir. söz konusu tanitim olunca 25 memedin cani teferruattir.. egitim zaiatidir... dogal afettir...
neresinden bakılırsa bakılsın ihmalden ötürü hayatını kaybeden * 25 insan sonrası devletin paçayı kurtarmak için uydurduğu şeydir. olayın can sıkıcı tarafı cinayete kurban giden bu insanlara şehit denmesinin kimseyi rahatsız etmemesine rağmen bu şehit isimlendirmesinin başına "doğal afet" sıfatının rahatsız etmesidir... hem olaya hayatını kaybeden insanların kendilerine bir fırsat verilmesi durumunda değil doğal afet şehidi ya da başka bişeyin şehidi olmak yerine askere bile gitmek istemeyeceklerini düşünmek içten bile değil... ışık içinde yatmaları ve ölümlerine neden olanların hepsinin cezalandırması dileğiyle...
gerilla şehitleri,devrim şehitleri,doğal afet şehitleri,görev şehitleri falan çok garip tabirler.bu isimleri kim belirliyor.gerilla şehitleri anadil de cennet hizmetimi alıyorlar,devrim şehitleri kübalı güzel kalçalı hurilerle mi keyf ediyorlar,doğal afet şehitleri fay hattı geçmeyen cennetimi oturuyorlar,görev şehitleri maaş+huri usülü mü çalışıyorlar.
evet çok sulu ve değerler le taşak geçen tabirler dimi.ama o çocuklar dağlar da kışlalarda sınırlar da işte bu komik tabirler le ölüme uğurlanıyorlar.yollayanlar ise fil dişi kulelerin de oturmuş yeni cennet vaadleri dağıtıyorlar.bir ana da çıkıp demiyor benim yanım oğlumun cenneti diye.
yine sedece ancak ve ancak türkiye de olabicek ve sehidine bu kadar sahip cıkmayan bir devletten beklenebilecek ve sasırılmayacak birsey..
akp pişkinliği döneminde yaşanmıştır.
bugün afyon valiligi basin danismani isa kus, valilik emriyle görevinden alindi.25 askerin öldügü facianin ardindan, afyon valisinin, genelkurmay baskanina lokum ve hali hediye ederek yalakalikta ve zevzeklikte sinir tanimamasi kamuoyunda tepki toplamisti.. vali istifa etmek yerine, basin danismanini kurban etmeyi seçti.. balik hafizali bu toplumda, simdi kaç kisi hatirliyor ki bu skandali zaten? belki ileride bu isgüzar valiyi içisleri bakani olarak bile görebiliriz..