aktif bireyler nasıl pasifize edilir

bazı arkadaşlarımızın kafasını kurcalayan sorudur.

aktif bireylerin bir kısmı convertible olabilmektedir. böyle bireyleri punduna getirmek icin altta yatan sorunun kaynağına inilebilir. güven problemi olabilir, ahlaki yargıları olabilir, cehalet olabilir. genel olarak gözlemlediğim uzun süren ilişkilerde, zamanla bu aktif pasif ayrımları ortadan kalkıyor.

yakın çevremde gözlemlediğim bir olay da; yıllarca sevgilisine karşı aktif rol üstlenen adam başka aktiflerle onu aldatıyordu. bazen kalıpları, rolleri terkedemiyor, en yakınındakine açılamıyor demek ki bireyler. çok enteresan.

yine de, bedeni hakkında arzuladığınız eylem planını paylaşmanız - partnerinizin öz tanımlaması ne olursa olsun - önemli bir adımdır.

not: aktif hayatta başarılı erkeklerin birer pasif olarak başarı rüşdünü ispatlamış kişilerden olduğunu söylerler. siz ne düşünüyorsunuz?
belki inanamayacaksınız ama kendini beğenmişlikten siktirmeyen erkek bir hayli fazla. bunlar annelerinin prensi, babalarının aslan oğlu ve yaşadıkları tavuk kümesinin horozu oluyorlar.
bir erkeğe siktirmek için kendilerini betaize edecek alfa arıyorlar.
sonra neden aktif tuncalp, bütün sevgililerini aldatıyor? çapkın?
aldatır tabii.
adamın alev alev yanan bir götü var ve kendisi bile derdinin ne olduğundan emin değil.*
pasif olmama rağmen bırakmamam için bana pasif olmayı teklif eden iki aktif oldu. hatta bir tanesine gene de görüşmek istemediğimi söyleyince "seks yapmamız şart değil, sevişsek de olur, sana sadece pasif bile olurum," tarzı şeyler söylemişti.
bence tam bir skandal.*
birinci gurup sizin her açıdan üstün olduğunuz ve özgüven eksikliği olduğu konular üzerinden üstünlük kurabileceğiniz kişileri kapsıyor.bu gurubun aktiflik pasiflik olayını kompleks haline getirdiği için pasif olmayı kabul etmiyor olması şart.biraz muhabbet edip tanımak gerekiyor.sonuç olarak aktifte böyle adama pasif olmazsam kime olacam zaten düşüncesi oluşması lazım.tabi ki bunları yaparken saygı da kusur etmeden seviyeli bir şekilde yapmanız gerekiyor ki, aktif kişi sizin yeni tecrübeler yaşamak için doğru kişi olduğunuza emin olsun ve komplekslerini aşabilsin.
ikinci gurup ise sizi çok beğendiğini anladığınız gurup. bu kişilerde olaya sevişme odaklı girip sizin için delirdiği anda berbat davranmaya başlamanız gerekli ki sizin için herşeyi yapabilecek duruma gelebilsin .tam umudu kesmek üzere olduğu andada anlaşma koşullarını önüne dayayın ki reddedecek gücü kalmadığı için tecavüz kaçınılmazsa zevk almasını da bilirim yazıp altına imzasını atsın.
son gurup ise sizi beğenmeyip arkadaş kalmak isteyenler.bu gurupta da geleneksel pul koleksiyonu artı ilaçlı gazoz kombinasyonu yöntemi ile başarıya ulaşabilirsiniz.bol şans