allah kelimesi yerine mustafa kemal'i koyun

akp gaziantep milletvekili şamil tayyar'ın, fazıl say'a verilen ibretlik ceza ilgili yaptığı yorumdur. fazla zorlanmasın ben cevap vereyim soruya. say, allah kelimesi yerine mustafa kemal yazsaydı twitter'ında muhtemelen şu an kültür bakanlığı tarafından turizm elçimiz falan ilan edilmiş, üstüne de kutlu doğum haftası'nda yılın sanatçısı seçilmişti. *
durumu son derece iyi özetlemiş kendi mikroskopta görünmeyecek beyniyle. kendisini ve kitlesini bu lafla çok güzel tatmin ettiği açıktır. dahası bu güzel düşüncesiyle "inandığı dinin"* ne kadar aciz, ne kadar yasal korumaya muhtaç, ne kadar insanlar tarafından zarar verilebilir saçma sapan bişi olduğunu bir güzel göz önüne sermiş. bu yüzden bu saçma mahkumiyete evvela gerçekten müslüman olanların karşı çıkması gerekir.

ayrıca fazıl say'ın mahkumiyetine gerekçe olarak gösterilen "milli değerler" tam olarak nedir allah aşkına!! bu nasıl muğlak bi ifadedir? fazıl say'ın mahkumiyetinden rahatsız olanlar milli olmayan ya da değersiz olan insanlar mıdır?

(bkz: akıl akıl gel kıçıma takıl)