ankara'da yeni açılacak içkili mekanlara ruhsat engeli

halen açık olan içkili mekanları el pençe durmaya zorlayan içki yasağına dair kanunun, yeni açılacak mekanlardaki anlamsız tezahürü.

yeni açılacak içkili mekanların eğitim ve ibadet yerlerine en az 100 metre mesafede olması şartını arayan yasa nedeniyle mekan açma yolu engellenmiş oldu. kaldı ki mesafe şartı uygun olsa bile kolluktan uygundur görüşü alınması da şart. bu da kolluğu maddi açıdan el altından beslemek gerektiği anlamına geliyor. yani dayısı olan ya da rüşvet verenin canına minnet. cami, din kursu vs. ile okul ve dershanelerin ankaranın her yerine yayılmış olması nedeniyle mantıken ankarada artık içkili mekan açılamayacak. insanı alkolik olmaya zorlayan bu anlamsız yasa ve ugulamasını, "vur kadehe be usta" eşliğinde lanetliyorum.
insanlara ille yer altı meyhaneleri kurun, demenin en kestirme yolu. bin bir türlü zorlukla aklı sıra içkili mekanların önünü kesecek. oysa şimdi rüşvetin artmasının yanı sıra kafe gibi görünen yerlerde el altından içkiler su gibi akacak. salak bunlar, yemin ediyorum geri zekalılar.
efendim halkımız zorla ayyaş edilmek istenmektedir. yakında dışarıda içki içmek ya da geç saatte eve içki teemin etmek o kadar güçleşecek ki toplu market alışverişimizin yarısından fazlasını içkler kaplayacak, herkes evine içki depolamaya başlayacak.

sonra da sırf evde var diye sabah kahvaltısında, akşam işten gelince, tv izlerken, evde otururken, yatmadan önce, sırf elimizin altında diye içtikçe içecek siroz olup öleceğiz.