ankara valiliği'nin tüm lgbti+ etkinliklerini süresiz yasaklanması

valiliğin gılgamış destanı uzunluğundaki açıklaması linkte okunabilir. özetle tüm sosyal etkinlikler halkın bir kesimini kin ve düşmanlığa tahrik edip genel sağlık ve ahlakın korunmasına sorun teşkil edeceği gerekçesiyle süresiz yasaklanmış. bu ülke tüm değerleriyle birlikte yerle bir olduğu gün enkazının üzerine attırmanın hayaliyle yaşıyorum.

http://kaosgl.org/sayfa.php?id=24992
izin veriliyor muydu ki? tonla gözaltı ve dava geldi aklıma. zaten yasaktı, resmiyet katmışlar sadece. lgbti dernekleri uyumaya devam....
ankara valiliginin aldigi karar uyarinca ankara'da ki lgbti dernekleri faaliyetlerinin suresiz bir sekilde "yasaklanmasi" olayi.

valiligin yazili aciklamasi : http://www.ankara.gov.tr/yasaklama-karar...

haber baglantilari : http://www.ufkumuzhaber.com/ankara-valil...

http://tr.euronews.com/2017/11/19/lgbtni...

ya arkadas soyleyecek bir soz kalmadi gercekten. bu devletin baska isi gucu yok mu?
öncesinde valilik alman lgbti+ film festivali gösterimleri etkinliğini yasaklamıştı. ardından gelen tepkiler doğrultusunda tüm lgbti+ etkinliklerini yasakladı. zaten yasak olan durumu aslında sadece yazılı şekilde duyurmuş oldular.

https://asdi-lgbti.com/2017/11/19/ankara...

ankara'daki derneklerden kaos gl ve pembe hayat, keyfi, hukuka aykırı ve ayrımcı olan bu yasaklama hakkında hukuki süreç başlatacaklarını duyurdu.

https://asdi-lgbti.com/2017/11/19/ankara...
a h l a k l a n d ı k.

adamların aklına lgbti diyince sikişen adamlar geldiğinden kaçınılmaz son buydu işte. artık birilerini iletişime geçmekten engellemenin verdiği mutlulukla evlerinde rahatça uyuyabilirler umarım.
bu tarz eylemlerde hormonlarla geçici oynayan bir gaz olsa keşke, polis jop savururken gazı yer yemez karşısındaki eylemci ile ateşli bir şekide sevişmeye başlasa keşke. yine fantazilerimle iğrençliğin belini kırdım.
(bkz:jopunu seven polis)
yasaklara ve sansüre odtü rektörlüğü de katılmış görünüyor.

https://asdi-lgbti.com/2017/11/25/odtu-n...
chp istanbul milletvekili mustafa sezgin tanrıkulu ankara valiliği’nin lgbti etkinlik yasağını meclise taşımış. önerge detayları linkte.

https://asdi-lgbti.com/2017/11/25/chp-is...
avrupa konseyi insan hakları komiseri nils muiznieks, “ankara valiliği’nin lgbti etkinliklerine yönelik yasağı bariz bir insan hakları ihlalidir ve derhal geri alınmalıdır” demiş.

https://asdi-lgbti.com/2017/11/25/avrupa...
inşallah o yasakladığınız lgbtler sizi tenhada kıstırır.
chp genel başkan yardımcısı ve izmir milletvekili zeynep altıok, valiliğin anayasayı çiğnediğini ve bu yasağın insan hakları ihlali ve nefret suçu olduğunu belirtmiş.

https://asdi-lgbti.com/2017/11/30/chpli-...
kaos gl ve pembe hayat, mevcut yasak hakkında kararın iptali ve yürütmenin durdurulması talebiyle dava açmış durumda. bbc türkçe valilik ile konuyu görüşmek istemiş fakat valilik kabul etmemiş.

https://asdi-lgbti.com/2017/12/02/ankara...
hürriyet'ten melis alphan yasaklarla ilgili bir yazı kaleme almış.

"hiçbir şey, saklayınca görünmez olmuyor"

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/meli...
yahu çok şaşırmadım buna ben.
her sene onur yürüyüşünde sorun çıkaran devlet yine sorun çıkaracaktı. elbette engellenemez. elbette izleriz. elbette izleyeceğiz. yasağınız pek bir şeyi etkilemedi.
yakında gayleri yakıp kireçle toprağa da gömer bunlar. gidişat o yönde.
istanbul’daki üniversitelerden on öğrenci kulüp ve topluluğu “yasaklara karşı üniversiteler arası onur haftası” düzenliyor.

https://asdi-lgbti.com/2017/12/07/istanb...
avrupa birliği viyana toplantısında ortak açıklama yapılmış. “lgbti yasakları türkiye’nin uluslararası taahhütlerine aykırıdır”

https://asdi-lgbti.com/2017/12/20/avrupa...
türkiye'nin değerlendirildiği ab ilerleme raporunda da bu yasaklar yer almış durumda. ab'nin raporlarını çok umursarlar ya, o da ayrı tabi.

https://asdi-lgbti.com/2018/04/21/turkiy...