artık kar yağsın diyen tip

ara ara görülen kar yağışlarıyla tatmin olmayıp kardan adam yapmayı isteyen insan modeli. tabi beyaz temizlik masumiyet gibi manalar taşıyor ama beyaz kar direk böyle bir anlama sahip değil. hani karın örttüğü yoldan üç araba art arda geçse o masumiyet paçavraya, çamura dönüşüyor. görüntü kötü oluyor. bu nedenle ben, otoyol ve caddenin olmadığı bir iç anadolu'ya bakan, toros tepesinde ya da eteğindeki bir köye gidip orada karın yağmasını isteyebilirim. orada onu bozacak hiç bi insanî sebep yoktur. insanın olmadığı yerlerde doğallığın olması gibi bir şey ama tam bu da değil. neyse efendim.

istanbula üç vakte kadar kar yağacak. birazcık dötümden uyduruyor gibiyim ama bu tokat gibi soğuğun başka manası yok. sıkı giyinelim, kar yağsın istiyorsanız. öyle güzel sıkı giyinirsiniz ki şu bile yapılabilir:

(bkz: ayı sözlük kartopu savaşı zirvesi)
yeni başladı belki yaz, ama kar gerçekten yağmalı, kış geri gelmeli
belli ki evi bir şekilde iyice ısıtılan biri bunu söylüyor. nitekim bir zamanlar evi çok iyi ısıtılan biri oalrak kar yağışını iple çekerdim. gel gör ki bu yıl kar yağmasın diye dua ediyordum. tüm kış, kıçım dondu. ancak şunu demekten asla kendimi alamadım:

(bkz: artık yağmur yağsın diyen insan)
sabah işe giderken 'akşam olsa da eve gitsek' diyenin amca oğludur.
kiloludur belki
terliyodur oturduğu yerde belki
hatta pişik oluyodur belki
sivrisineklerden illah etmiştir belki
halk otobüsünde ter kokusu almaktan kafayı yemiştir belki

(bkz: biri de çıkıp demiyoki sen de haklısın)
yaz sıcaklarından bunalmış tiptir .