aşk gitti bizden

vasat bir ozan çolakoğlu çalışması olmuş bu yazın hiti değil kesinlikle...
sözleri de şu şekildedir;

bana müsade hadi bye bye
bundan böyle bizi mazi say
sanma ki içim buruk değil
e ayrılık bu, kime kolay?

nerde şimdi o içimde
uçuşan kelebekler
bende o duygulardan,
hiç kalmadı eser

biri sen, biri ben
iki damla yaş aktı gözlerimden
olmadı olduramadık
ve aşk bitti bizden
önce sen, sonra ben
kaydık yıldız gibi gökyüzünden
bir türlü tutturamadık
ve aşk gitti bizden

tanıdık hikaye, malum
aşkı gurura feda ettik
dönüşü yok ki bu sonun
ayrı dünyalara düşüverdik

bu bahçelerde bir zamanlar
renk renk çicekler açardı
ne yazık ki soldular
nasıl oldu da öyle bir anda
olduk birer yabancı
ne yazık ki ayrıldı yollar
sözlerinin orijinal olmayışı, müziğinin ortalama olmasından ötürü " cık olmamış" diye düşünsem de şimdiden her yerde çalmaya başlamış olan şarkıdır.

(bkz: 2012 yaz hitleri)‎''sen şimdi gidecen ya cehennemin dibine git'' kitabından alınmıştır...

......

ateşe koş, ateş seni yakmayacak.mermiye koş, mermi sana çarpmayacak. sadece koş.senin önyargından milyarlarca insan telef oldu, mundar oldu.hesapsızca koş. en önce sen atla yangınlara.ve asla şüphe etme, sana hiçbirşey olmayacak.ben kaç zamandır geçiyorum o yangınlardan.yalınayak, koşarak geçiyorum sırtımdaki bu ağır yükle.kainat var sırtımda benim.sağ cebimde güneş, sol cebimde en uzak yıldız var.ve ben o kadar hızlı geçtim ki oralardan saymaya zamanım olmadı göğsümü yarıp geçen mermileri. sen adını duyunca korkuyodun cehennemin, ben su niyetine cehennem içiyordum sabahın beşinde... ve biliyor musun dostum ben hiç yangın görmedim.şimdi anladım ki yanılmışım.meğer ben hep yangından geçtiğimi sanmışım.meğer ben hiç yangından geçmemişim, hep yangınlar geçmiş benden...

ve şimdi dik duruyorsa başım, elmastan yapılmış bir heykele benziyorsam... gecenin bir vakti koşuyorsam yine ve şu anda saat yine üçse, ben üç gündür uyumuyorsam... kaf dağının arkasında kıyametler koparıyorsam her gece sen uyurken...fırtınalara, boran lara, okyanuslara posta koyuyorsam günün tam ortasında... üzgünüm; ama artık uyanmak zorundasın o derin uykundan.ayrılmak zorundasın tatlı rüyandan.ayılmak zorundasın bu anlamsız baygınlığından. sıcak yatağından çıkmak zorundasın. yanımda olmalısın, yanı başında ve koşmalısın benimle.uyan ve korkmadan koş.dedim ya sana hiçbirşey olmayacak; çünkü ben dün gece yine bu saatlerde sek sek oynadım senin mayın dediklerinle. ve bu sabah okyanus geçerek sana "uyan" demeye geldim.biliyorsun okyanuslar yarılarak geçilir; ama ben yarmadım okyanusu, içtim de geçtim... sana sadece uyan diyecektim...uyan!!!
ilk dinleyişte çok sarmamış olsa da,son bir kaç gündür ağzıma dolanmıştır, oouv oouuv kısımları gayet şukela olmuş. kesinlikle bu yazın hiti.*
tarkanın -uzun zamandır beğenmediğim şarkılarından, albümlerinden sonra tam da artık umudum kalmamışken- patlattığı güzel bomba.
murat balci'dan slow versiyonunu dinleyin.
aklınıza güzel haziran
mükemmel temmuz
ve berbat ağustos gelsin.

modasının hiç geçmediği kanaatinde olduğum şarkı. ne zaman çalsa kendini dinlettiriyor. tarkan farkı olsa gerke.