avicii

tam adı tim berling olan 8 eylül 1989 doğumlu isveçli dj/prodüktör.en çok bilinen adıyla avicii'dir.2010 yılında çıkan single'ı seek bromance ile büyük çıkış yakalamış, bu parça fransa, belçika, hollanda, birleşik krallık ve isveç'te 1 yıl boyunca top 20'de kalmıştır.
avicii dj mag top 100 sıralamasında hali hazırda 3. sırada bulunmaktadır.3. sırayıda kesinlikle hakeden bir dj.ilerleyen yıllarda kendisini 1. sırada da görmek isterim.13 ocak 2013 tarihinde x you adında bir single çıkarmıştır.dünyanın çoğu ülkesinden katılımcılar efekt,bassline,melodi göndererek parçaya katkıda bulunmuş ve son kontroller avicii tarafından yapılarak parça piyasaya sürülmüştür. "x you soundcloud :
"
kendisini uzun süredir takip ediyorum.house müziğin en iyilerinden olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

benim için en vazgeçilmez parçası / tim berg - seek bromance :
ek
bir başka hiti / avicii - levels :
yesilecalanmavi aşıktır buna. favori şarkılarım ise hey brother, wake me up, addicted to you.
ölümü ile üzen yetenek.
28 yaşında ölmesi ile şaşırıp üzüldüğüm isveçli dj. 28 yaş nedir yahu?
umman'da odasında ölü bulunmuş fakat ölüm sebebi açıklanmamış. yıllar önce aşırı alkol kullanımı sebebiyle akut pankreatit hastalığı geçirmiş, 2014'te safra kesesi ve apandisi alınmış, 2016’da turneye çıkmayı bırakmış, sadece stüdyoda müzik yapmaya yönelmiş. sanırım sağlık sorunları onu çok erken yaşta yakaladı. değerli bir müzisyen daha yok olup gitti.
çok üzgün ve şoklardayım... böylesine bir beyin daha üretmeliydi.